Na českobudějovickém výstavišti odstartoval Travelfest

V pavilonu „Z“ českobudějovického výstaviště ve čtvrtek odstartoval veletrh cestovního ruchu Travelfest 2017. Jeho premiérový ročník se nese v duchu „Jižních Čech pohodových“. Součástí Travelfestu, který potrvá do soboty, je kratší, dvoudenní odborná konference Travelcon. Veletrh navíc probíhá společně s festivaly Gastrofest a Febiofest.

„Věřím, že jak návštěvníci veletrhu, tak účastníci konference, si společně užijí skvělou atmosféru tohoto veletrhu a domů si odvezou novou inspiraci a užitečné informace,“ uvedl vedoucí oddělení marketingu jihočeského krajského úřadu Jiří Gruntorád.

Ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR) Jaromír Polášek v této souvislosti připomněl, že právě zahájený Travelcon je historicky největší odbornou konferencí věnovanou problematice turistického ruchu na jihu Čech. „Program Travelconu je mimořádně atraktivní, a to nejen díky zvoleným tématům, ale i kvalitou a erudicí vybraných přednášejících a lektorů, který zde vystoupí celkem pětačtyřicet,“ zdůraznil Polášek.

Travelcon, který zahájila prezentace novinek v cestovním ruchu v podání ředitel odboru regionálního partnerství a vztahů B2B agentury CzechTourism Aleše Pangráce a ředitele JCCR Jaromíra Poláška, probíhá souběžně ve dvou sálech pavilonu „Z“. Mezi hlavní témata přednášek patří například otázky komunikačních trendů v cestovním ruchu, aktivního marketingu, sociálních médií, digitálních technologií a jejich efektivního cílení, nových směrů v cestovním ruchu a řada dalších.

„Konference Travelcon je určena ubytovatelům, poskytovatelům různých turistických služeb, pracovníkům infocenter, měst a obcí i dalším zástupcům různých subjektů přímo působících v sektoru cestovního ruchu v Jihočeském kraji. Ti všichni zde získají velký prostor nejen k výměně vlastních zkušeností, ale dostanou možnost načerpat nové vědomosti přímo z úst významných kapacit tohoto oboru,“ zdůraznil David šťastný , předseda Destinační společnosti Českobudějovicko–Hlubocko, která je spolu s JCCR a Jihočeským krajem organizátorem celé akce.

Hlavní program nabídne sobota

Expozice turistických oblastí a cílů, měst, regionů, infocenter, podnikatelských subjektů a dalších společností působících v cestovním ruchu, může veřejnost navštívit až do soboty 8. dubna.

Právě sobota nabídne zřejmě nejatraktivnější program veletrhu. Chybět zde nebude například známý cestovatel a rybář Jakub Vágner, Blanka Milfaitová, držitelka několika prestižních ocenění nejen za nejlepší marmeládu na světě či Daniel Přibáň, náčelník expedice „Trabantem až na konec světa“. Sobotní programová náplň přinese zajímavá témata, soutěže o ceny i autogramiády těchto výjimečných lidí.

„Návštěvníci se zde dozvědí, jak si užít kulturu, trochu si zamlsat, zasportovat, nebo si oddechnout třeba na venkově. Naše expozice nabídne relaxační zónu pod stromem Jižních Čech pohodových, kde si každý může vychutnat pravou pohodovou atmosféru. Další zajímavou zastávkou mezi stánky bude hvězdářský koutek, kde se díky interaktivním technologiím návštěvníkům otevře celý vesmír jako na dlani,“ dodal Polášek.

Jihočeská centrála cestovního ruchu je příspěvkovou organizací zřizovanou Jihočeským krajem, která využívá dotace, příspěvky a granty z nejrůznějších zdrojů na podporu cestovního ruchu, s jejichž pomocí vytváří produkty cestovního ruchu, rozvíjí turistickou infrastrukturu, kulturu v regionu a spolupráci s příhraničními regiony Horního a Dolního Rakouska a Bavorska. JCCR prezentuje region na domácích výstavách a veletrzích cestovního ruchu, provozuje oficiální Informační systém cestovního ruchu Jihočeského kraje a neustále ho rozšiřuje o aktuální data.

Hlavním cílem JCCR je realizace projektů zaměřených na rozvoj cestovního ruchu v regionu a prezentaci regionu jako turisticky atraktivní destinace.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *