Muzejní noc otevřela i prostory plzeňského rozhlasu

V rámci muzejní noci otevřel své dveře veřejnosti také Český rozhlas Plzeň. Pro zájemce byly připraveny dva prohlídkové okruhy, jeden vedl lidi po prostoru rozhlasového muzea, druhý pak otevřel dveře různých studií a rozhlasových prostor. Kdo se vydal na oba okruhy, strávil v budově rozhlasu minimálně hodinu a půl, tak dlouho trvá, než se prostory obejdou. Průvodci byli vedoucí programu, Petr Handl, editor vysílání Jan Čubr a také Ondřej Krejčík a Martin Pytlík. Na prvních sto příchozích čekala sladká odměna od Kateřiny Morové.

Na muzejní večer přišlo více než dvě stovky zájemců, mezi nimi byl také stálý posluchač rozhlasu  Miroslav Vrba z Plzně. „Český rozhlas Plzeň já poslouchám pravidelně, tak jsem chtěl vidět i to zázemí. Pro mě to byla zajímavá procházka budovou, měl jsem radost, že můžu sledovat i živé vysílání s Vláďou Šťovíčkem. Průvodci o všem poutavě vyprávěli, šlo jim to na jedničku s hvězdičkou,“ usmíval se Vrba.
Z obce Dolany přijeli Helena Kovaříková a František Bouc. „Tak slyšeli jsme v rádiu reklamu na dnešní muzejní noc, tak jsme se rozhodli, že se přijedeme podívat. A jsem spokojeni, stálo to za to. Hodně nás upoutaly staré přijímače, nějaké dokonce ještě i vlastníme. No, je to taková nostalgie, vidět to muzeum, jak se dříve vysílalo. Dnes je to jednodušší. My jsme stálí posluchači, máme rádi reportáže o různých místech a také někdy využíváme tržiště,“ uvedli dolanští obyvatelé.

Martina Sihelská

Foto autorka

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *