Mrzne: Radnice v neděli otevře zimní nouzové centrum pro lidi bez domova

Noční a ranní teploty mají klesnout hluboko pod bod mrazu. Město Plzeň proto od neděle 7. ledna znovu otevírá zimní nouzové centrum pro lidi bez přístřeší v areálu DEPO2015, a to až do odvolání. Prostor bude klientům přístupný pouze v nočních hodinách od 20.30 do 8.00 hodin, a to i se psy. Vstup je z ulice Cukrovarská 19 naproti Středisku Diecézní charity Plzeň.

Centrum, které provozuje Středisko křesťanské pomoci Plzeň ve spolupráci s dalšími neziskovými organizacemi, umožní nocleh až pro 70 osob. Jsou připravena lehátka, deky i spacáky. Ubytovaní budou moci využít hygienický servis. Bude jim nabídnut teplý nápoj a základní zdravotní ošetření. Pro ubytované je zajištěna základní zdravotní péče, kterou poskytuje Oblastní spolek Českého červeného kříže Plzeň. Po ukončení každodenního provozu bude zajištěn úklid okolí. Okolí centra budou monitorovat hlídky městské policie, o otevření budou informovány všechny složky integrovaného záchranného systému.

V celém objektu platí zákaz kouření, konzumace alkoholu a aplikace drog. Klienti jsou povinni udržovat pořádek, dodržovat noční klid a udržovat vzájemný respekt.

Zdroj: www.plzen.eu, ilustrační foto charita.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *