Most na krušnohorské cyklotrase v Přebuzi se dočká opravy. Zaplatí ji hejtmanství

Na cyklotrase ve směru z krušnohorské Přebuzi na Chaloupky komplikuje už delší dobu cyklistům průjezd chátrající most přes řeku Rolavu. Problém nastává i během zimního období, kdy v místě není možné udržovat lyžařskou trasu, protože těžká technika se přes lávku nedostane. Vzhledem k tomu, že by stavba lávky byla pro město Přebuz velmi nákladná, nechá novou konstrukci vybudovat Karlovarský kraj.

„Celá oblast v okolí Přebuzi a Chaloupek, kudy se vine Rolava a vede cyklotrasa, je velmi populárním turistickým cílem. Proto jsme chtěli pomoci městu Přebuz, které společně s Místní akční skupinou Sokolovsko nechalo vypracovat projektovou dokumentaci, ale na financování nové lávky nemá ve svém rozpočtu potřebné peníze. Kraj uzavřel s městem smlouvu o výpůjčce pozemku, na kterém se lávka nachází. Následně tam necháme vybudovat nové přemostění a pozemek pak Přebuzi vrátíme zpět, aby se o most mohla starat. Snažíme se tak pomáhat hlavně malým obcím, které chtějí rozvíjet cestovní ruch na svém území, ale často jim chybí dostatek financí,“ vysvětlil náměstek hejtmana Dalibor Blažek.

Dřevěná lávka s kamenným založením bude sloužit pěším, cyklistům, lyžařům, ale projede tudy i rolba, vozidlo záchranářů či hasičů. S její realizací se počítá v první polovině roku 2023.

Zdroj: Karlovarský kraj, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *