Mladý fagotista Jan Hudeček koncertuje v Měšťanské besdě s Plzeňskou filharmonií

Jan Hudeček a Pavel Baleff

Čtvrtý abonentní koncert klasické abonentní řady A koncertní sezóny 2015/2016 Plzeňské filharmonie nabídne spojení symfonického orchestru s letitou tradicí s předním českým fagotistou mladé generace Janem Hudečkem a šéfdirigentem filharmonie Baden Baden Pavlem Baleffem. Společně nastudovali Masky a bergamasky Gabriela Faurého, Koncert pro fagot a orchestr Jiřího Pauera a Symfonii č. 1 c moll Felixe Mendelssohna Bartholdyho. Na nevšední zážitek se můžeme těšit ve čtvrtek 28. ledna od 19 hodin v plzeňské Měšťanské besedě.

Fagotista Jan Hudeček (1990) dosáhl už ve svých patnácti letech velkého úspěchu na mezinárodní soutěži 15. Concorso Internazionale per Giovani Musicisti „Citta di Barletta“ v Itálii, kde se stal absolutním vítězem všech kategorií v soutěži dechových nástrojů (věk do 30 let). V roce 2008 získal 1. cenu a titul laureáta ve 42. ročníku národní rozhlasové soutěže Concertino Praga.

Je rovněž laureátem stejného ročníku mezinárodní rozhlasové soutěže, na základě jejíhož výsledku následně nahrál pro Český rozhlas fagotový koncert Jana Nepomuka Hummela. V květnu roku 2014 získal 1. cenu a titul laureáta v mezinárodní interpretační soutěži Pražského jara ze 111 účastníků z celého světa. V této souvislosti obdržel rovněž cenu Českého hudebního fondu za nejlepší provedení skladby soudobého českého autora, zkomponované zvláště pro tuto příležitost (Jiří Teml: Commedia pro fagot a klavír). Koncertoval v Rakousku, Německu, Švýcarsku, Polsku, Itálii, Francii, Turecku, Španělsku, Japonsku a USA. V červnu roku 2015 dostudoval na HAMU v Praze ve třídě prof. Františka Hermana a prof. Jiřího Seidla, získal magisterský titul a dále se věnuje především sólové koncertní činnosti. Rád propaguje hudbu 20. století, zejména českých autorů. Od konce roku 2011 působí jako sólofagotista orchestru Národního divadla v Praze a v září roku 2015 úspěšně vykonal konkurz na místo pedagoga hlavního oboru na HAMU v Praze.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *