Mladí olympionici přivezli z her řadu medailí. Za reprezentaci jim vedení kraje poděkovalo

Jubilejní Hry X. letní olympiády dětí a mládeže v Olomouckém kraji skončily pro Plzeňský kraj velkou sbírkou medailí. Mezi kraji se umístil na krásném 6. místě, v počtu zlatých medailí pak na 3. místě. Nejúspěšnějším sportem z hlediska bodování byla házená. Házenkářské týmy chlapců a dívek bez zaváhání získaly zlaté medaile. Velmi úspěšní byli také střelci, cyklisté a šermíři.

Za reprezentaci Plzeňského kraje a za výborné sportovní výkony zástupci Plzeňského kraje mladým sportovcům poděkovali. Ocenění spolu s dárky a poukázkami na sportovní zboží přebrali mladí sportovci ve společenském sále SOU elektrotechnického Plzeň.

Podpora sportu je v dnešní uspěchané době, kdy děti a mladí lidé obecně tráví spoustu času u počítačů či telefonů, základem zdravého životního stylu. A samotná olympiáda dává dětem možnost okusit atmosféru velké sportovní události.

Postřehy úspěšných sportovců

“Olympiádu jsem si moc užila, mám tu hodně kamarádů, atmosféra je skvělá. Hrozně jsem si zlatou medaili přála a také jsem věděla, že se ode mě výkon očekává. Nechtěla jsem zklamat sama sebe a především ostatní, kteří mi věřili a fandili mi,” řekla bezprostředně po závodě na 60 m sprintu atletka ze Stříbra Kristýna Záhořová, která následující den přidala ke sprinterskému vítězství i zlatou medaili ze skoku do dálky mladších žákyň výkonem 549 cm.

“Věděla jsem, že nějaké medaile ode mě všichni očekávají, takže trochu pod tlakem jsem byla. Podařilo se, ale chtěla jsem všechny zlaté,” říká plavkyně Natálie Pospíšilová, která si z olympiády odvezla pět zlatých medailí a jednu bronzovou. “Po úspěšném mistrovství republiky byla olympiáda příjemnou zkušeností. Moc jsem si to užila, ta atmosféra byla fajn a já už se těším na zimní mistrovství republiky. Doufám, že se bude dařit i dál, jako tomu bylo tady,” doplnila plavkyně.

Dalším úspěšným plavcem byl Jan Foltýn, který získal celkem 6 zlatých medailí. “Podařilo se mi dát tři rekordy, ale chtěl jsem dát čtyři,” říká talentovaný plavec a dodává: “Ale jsem nakonec spokojený, protože očekávání jsem splnil. Sice jsem tuhle sezónu méně závodil, hodně jsem trénoval, poslední soustředění jsem měl v Austrálii. A vyplatilo se. Olympiádu jsem si užil, je to opravdu perfektní akce a rád bych se dostal na skutečnou – velkou olympiádu.”

Konkrétní výsledky sportovců najdete na webu olympijských her ZDE.

Zdroj: Plzeňský kraj

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *