Zoo zve na řemeslnický víkend na Lüftnerce s přehlídkou k užitku i potěše

Každoroční Slavnosti babího léta na statku Lüftnerka v Zoologické a botanické zahradě města Plzně vyvrcholí tuto sobotu 17. a neděli 18. září od 10 do 18 hod. přehlídkou lidových řemesel a dovedností k užitku i potěše. Počet přihlášených a různorodost jejich nabídky slibuje zajímavou podívanou.

Návštěvníci třeba uvidí pletení košíků, um hrnčíře, draní peří, mlácení obilí cepy… Z kapacitních a organizačních důvodů nebude však část řemesel a dovedností zastoupena po oba dva dny. Některé činnosti si bude možné i vlastnoručně vyzkoušet. Každý bude mít příležitost si zkusit, jak se dříve pralo – v neckách, na valše s jádrovým mýdlem Jelen. Pro děti jsou určeny tvůrčí dílničky. Na řemeslnické naučné soutěžní stezce budou mít příležitost si vyzkoušet, jak zdatnými by byly řemeslníky.
Sobotní kulturní bonus představuje celodenní produkce flašinetářky Evy, v neděli od 14 hod. potěší dechová muzika SENIORKAPELA Totem.

Dvoudenní řemeslnický víkend na Lüftnerce podpoří speciální nabídkou jídel pod heslem I KUCHAŘINA JE ¨ŘEMESLO rovněž Hospoda na statku.

Festival řemesel a dovedností k užitku i potěše STATEK 2022 se koná za finanční podpory Plzeňského kraje, Města Plzně a Nadace 700 let města Plzně.

Zdroj: Zoo Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *