Mikuláš s čerty přijdou do plzeňské zoo až v sobotu. Na všechny čekají pěkně čertovské kousky

Většina dětí už dostala dárky od Mikuláše ve středu. Navštíví-li ale s  rodiči v  sobotu 8. prosince Zoologickou a botanickou zahradu města Plzně, mohou se těšit ještě na jednu nadílku. Mikulášské a čertovské odpoledne na statku Lüftnerka začíná v 15 hodin.

Prvorepubliková třída umístěná v  přízemí hlavní budovy se stane velkou školu čertovských kousků. Určitě se najde hodně odvážných dětí. Naopak od laskavého Mikuláše dostane každý malý návštěvník dárkový sáček s dobrotami. Musí mu ale zazpívat úryvek z písničky nebo zarecitovat básničku. Mikuláš rád předá i dáreček od rodičů.

Na mikulášský a čertovský program navazuje symbolické ukládání medvědů k  zimnímu spánku. Zájemci si v doprovodu ošetřovatele prohlédnou jejich podzemní ubikace, v  nichž budou zalezlí až do začátku března. Medvědí spánek je označován jako nepravý, poněvadž tělesná teplota se v  jeho průběhu snižuje jen minimálně; spotřeba kyslíku je asi poloviční, ovšem tep může klesnout až o 75  procent.

Třetí adventní sobota 15. 12. v  zoologické a botanické zahradě bude patřit od 14 hod. u krbu v  hospodě na statku Lüftnerka setkání se zajímavými lidmi. Motto akce zní: Přines s  sebou vánoční cukroví a nabídni ho spolusedícím u stolu. Poté (od 16 hod.) bude následovat podvečerní komentovaná prohlídka vánočně ozdobené zahrady.

Na všechny adventní a vánoční akce platí nezměněné mimosezónní vstupné. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *