Mezinárodní BALET GALA 2022 je tady! Prestižní přehlídka se uskuteční ve Velkém divadle

Do Plzně se opět sjedou mladí neprofesionální tanečníci, žáci tanečních škol a vítězové a laureáti soutěží od nás i ze zahraničí. V sobotu 5. 11. mají v rámci večera Balet Gala jedinečnou příležitost předvést své umění na jevišti plzeňského Velkého divadla. Exhibiční přehlídka je nesoutěžní, tanečníci reprezentují svoji školu bez zbytečného napětí a užívají si atmosféru s diváky v hledišti. Galavečer tohoto formátu je jedinečný nejen v České republice, ale i v celé Evropě. Součástí večera bude vystoupení hostů ze Švýcarska a z Velké Británie. V neděli 6. 11. se odehrají baletní workshopy.

Nesoutěžní přehlídka baletních a tanečních škol se koná v Plzni již počtrnácté a pořádá ji spolek Balet, z.s., který sdružuje bývalé a aktivní tanečníky. „Večer Balet Gala je odměnou a inspirací účinkujícím, pedagogům, rodičům. Diváci mohou zhlédnout ta nejzajímavější taneční čísla, která se během roku urodila v tuzemských a zahraničních baletních studiích, uvidí vystupovat laureáty a vítěze českých i zahraničních soutěží,“ uvedla za organizátory mezinárodní exhibiční přehlídky Balet Gala Šárka Ženíšková. V rámci galavečera vystoupí také laureáti a vítězové Mezinárodní soutěže zájmových baletních škol Plzeňský střevíček, která se letos konala 14. 5. v KD Šeříkovka.

Kromě českých baletních škol bude letošní Balet Gala hostit také školy z Německa, Polska a Rakouska. Diváci se mohou těšit na atraktivní program složený ze sólových i sborových vystoupení klasického a moderního baletu a nebudou chybět ani profesionální hosté. Divákům se představí Michael Maple z Velké Británie, který tančí v Northern Ballet, a Sára Gordon z Tanz Akademie ve švýcarském Curychu. „Je také milou tradicí věnovat představení osobnosti z baletního světa, která svou prací přispěla k jeho rozvoji. Letos to bude Libor Čihař, bývalý sólista Divadla J. K. Tyla a Jihočeského divadla, který bohužel zemřel v roce 2020,“ řekla Šárka Ženíšková. Večerem bude provázet herečka Jihočeského divadla Taťána Kupcová.

Děti a mladé tanečníky čekají kromě galavečera také taneční workshopy, kterých se mohou účastnit i zájemci z dalších tanečních škol. Letos se uskuteční v neděli 6. 11. v prostorách FIT DANCE ART. Na programu bude klasický balet a samba pod vedením Jany da Conceicao.

Zdroj: www.baletgala.eu, snímky Pavel Měřínský

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *