Merklín, Plesná, Chodov, Teplá, Nová Role i Vary dostanou peníze na cykloturistiku

Karlovarský kraj je skvělým místem pro cyklisty. Na kola usedají nejenom cyklističtí nadšenci a matadoři, ale stále častěji také turisté, kteří se vydávají objevovat krásy severozápadních Čech. Hejtmanství proto podporuje projekty směřujících k budování a údržbě cyklistických tras a stezek, doprovodné infrastruktury, projektových dokumentací a rozvojových materiálů. Letos budou v rámci tohoto titulu podpořeny žádosti v hodnotě téměř 5,2 milionu korun.

„V letošním roce jsme obdrželi celkem 22 žádostí o poskytnutí dotace z rozpočtu Karlovarského kraje. Na realizaci neinvestičních aktivit to byly projekty za více než 3,1 milionu korun, na investiční akce pak bylo zažádáno přes 2 miliony korun. Vzhledem k tomu, že jsme pro letošek měli v rozpočtu na tento dotační titul připraveno 6 milionů korun a celková alokace programu nebyla vyčerpána, poskytneme požadované částky jednotlivým žadatelům v plné výši,“ uvedl uvolněný člen zastupitelstva Karlovarského kraje Pavel Čekan.

Výše dotace v jednotlivém případě směla činit u neinvestičních aktivit maximálně 300 tisíc korun, u investičních akcí pak až 1 milion korun. Z prostředků Karlovarského kraje bude například hrazena pravidelná údržba cyklostezek na území statutárního města Karlovy Vary, dopracována bude také projektová dokumentace k cyklostezce ve směru Chodov – Božičany – Nová Role nebo k cyklostezce Velká Hleďsebe – Valy. Opravy se rovněž dočká povrch cyklostezky mezi Kolovou a Hájemi. Dotace budou mimo jiné využity i na nákup cyklistického mobiliáře v Kraji živých vod na Tepelsku nebo na pořízení dobíjecích stanic pro elektrokola v Merklíně a Plesné.

Zdroj: Karlovarský kraj, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *