Na Výsluní bude jezdit autobus každou hodinu. Zatím jen v pracovních dnech

Autobusy na Výsluní budou jezdit častěji, se zkušebním provozem se začne již 1. dubna letošního roku. „Po autobusu volali obyvatelé Výsluní dlouho a nyní volají po rozšíření MHD. My jsem rádi, že jsme jim mohli vyhovět a rád bych plzeňským dopravním podnikům poděkoval za to, že nám vyšly vstříc a zkušební provoz zavádějí,“ uvádí starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

Zájmem města je, aby se veřejnou dopravou přepravovalo stále víc lidí na úkor dopravy individuální automobilové, a proto hledá možnosti zavádět nové linky a posilovat ty stávající, zejména na okrajích města, kde o to lidé prostřednictvím svých městských obvodů projevují zájem.

Od 1. dubna by měl autobus na Výsluní jezdit mezi pátou hodinou ranní a desátou večerní v intervalu zhruba 60 minut, a to až do začátku letních prázdnin. Podle toho, jak jej budou cestující využívat, se pak situace vyhodnotí a četnost spojů poté optimalizuje.

Vyhodnocení tříměsíční zkušební doby by se mělo promítnut do dlouhodobé úpravy jízdního řádu od 1. září letošního roku. V současné době zajíždí autobusová linka na Výslunní pouze v ranních hodinách mezi 5.30 až 7.30 a pak odpoledne mezi 13. do 18. hodinou.

Městská hromadná doprava obsluhuje lokalitu Výsluní už více než dva roky. Do zavedení pravidelné linky museli místní využívat jen svá auta, kola nebo vlastní nohy. V rámci zkoušek průjezdů a velikostí vozů byl pro obsluhu Výsluní nakonec zvolen midibus. Po dvou letech provozování linky se ale ukázalo, že zájem ze strany obyvatel této lokality je tak velký, že midibusy svou kapacitou už nestačí. V září loňského roku proto proběhla zkouška většího typu autobusu, který bude potřebám obyvatel více vyhovovat. Je prostornější, moderně vybavený a vejde se do něj i více dětských kočárků.

Zdroj: ÚMO Plzeň 3

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *