Medici zvou veřejnost na setkání s lékařskou vědou nad šálkem kávy

Studenti Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy pořádají v rámci projektu „MediCafé alias Lékařská vědecká kavárna“ neformální setkání nad zajímavými tématy současné medicíny. Tentokrát zvou veřejnost do literární kavárny Íčko, kde se 24. února uskuteční setkání na téma Reprodukční medicína 21. století – pohled lékařský, etický a společenský. Hostem bude vedoucí Ústavu histologie a embryologie LF UK v Plzni a prorektorka Univerzity Karlovy doc. MUDr. Milena Králíčková, Ph.D., uznávaná specialistka se zkušenostmi ze zahraničí.

V neformální atmosféře kavárny se bude hovořit o principech umělého oplodnění, dárcovství spermií a vajíček či o neplodnosti obecně. Prostor dostanou i otázky a diskuze, posluchači se mohou ptát na vše, co je k dané problematice zajímá.

„Smyslem projektu je popularizování lékařské vědy, ať už mezi samotnými mediky nebo širokou veřejností. Lidé mají v rámci setkání možnost zjistit, co se skrývá za složitým názvem jejich diagnózy nebo choroby jejich blízkých, jaké jsou nejnovější lékařské poznatky a kam směřuje vědecký výzkum. Setkání v přívětivých prostorách kavárny je zbavuje ostychu a dává možnost zeptat se odborníků na to, co je zajímá,“ říká k projektu MediCafé jeho koordinátorka, Klára Ryglová.

Myšlenka MediCafé se zrodila v roce 2010 na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V dalším akademickém roce se lékařská vědecká kavárna stala akreditovaným národním projektem IFMSA CZ, spolku všech lékařských fakult v ČR, a rozšířila se do dalších měst.

V Plzni se 24. února koná již třetí MediCafé, dvě předchozí se uskutečnila v roce 2015. Hostem příštího plánovaného setkání v letošním roce by měl být MUDr. Jiří Bláhovec, odborník na dětskou psychiatrii.

Vstup na MediCafé je zdarma.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *