Jak využít neodymové magnety doma i v práci? Magnetik poradí

Silné neodymové magnety jsou součástí zařízení, spotřebičů, přístrojů. Najdete je v telefonech, autech, nábytku a asi i v kabelce. Jak magnety využít ještě víc?

Silné neodymové magnety jsou součástí mnoha zařízení, domácích spotřebičů, strojů, přístrojů. Najdete je mobilních telefonech, automobilech, dárkových dózách a možná i v peněžence či kabelce jako magnetické zavírání. Jak magnety využít co nejvíce a k čemu mohou sloužit? Podívejte se.

Nejsilnější neodymy

Magnetů je celá řada. Mezi ty nejsilnější a dobře dostupné patří silné neodymové magnety, vyrobené ze slitiny neodymu, železa, boru (NdFeB), případně příměsí dalších kovů a látek. Aby byly odolnější, mají povrchovou úpravu niklováním, zinkováním.

Silné magnety dovnitř i na ven

Povrchové úpravy magnetů jsou různé, pro použití v interiéru i exteriéru. Na ven se používá pogumování magnetů, ochrana epoxidovou pryskyřicí nebo poplastování.

Jaké mohou mít magnety využití ve výrobě, podnikání, propagaci, obchodě, ale i doma v dílně, pracovně, v obytných prostorech nebo i v dětském pokoji?

Magnety v průmyslu, v reklamě a propagaci

Magnety ve výrobě a průmyslu mohou sloužit jako nábytkové magnety, magnetické úchyty a držáky, magnetické upínače obrobků. Břemenové magnety zvednou tisíce kilogramů železa, oceli i kulatiny ve skladech. Oblíbené jsou rovněž svařovací magnety a magnetické úhelníky či ukostřovací magnetické svorky.

Užitečné jsou rovněž propagační a POS/POP magnetické držáky, úchyty s magnety pro napnutí transparentů, plachet, cedulí, stojánků s letáky. Hodí se ke stavbě veletržních a promo stánků.

V moderním umění magnety využívají také umělci

Pomocí magnetů se dají realizovat také výstavy uměleckých děl v galeriích, na výstavách a i sami umělci magnety občas sami pro svou tvorbu využívají.

Užitečné jsou magnety doma, dílně, v garáži

Sílu magnetů můžete dobře využít přímo doma. Dají se pomocí nich sepnout závěsy, připevnit sítě proti hmyzu do oken i dveří, vystavit sbírky modelů, sběratelských karet.

Magnetické nástěnky poslouží k malování pro děti fixy i křídami a dobře na nich drží magnetky na ledničku, magnetické figurky i kancelářské magnety. Velice užitečným pomocníkem jsou magnetické háčky a různé úchyty nebo například magnetické karabiny.
Extra silné magnety pro lovce pokladů z vodních hlubin

Dobrodruzi využívají obrovskou sílu neodymových magnetů pro hledání pokladů v hlubinách rybníků, řek, jezer.

Pro zábavu a domácí tvoření jsou vhodné barevné magnetické fólie a archy. Už jste si někdy doma zahráli tisíce let starou hru tangram? Anebo třeba Člověče, nezlob se! přímo na stěně?

Podívejte se na magnetický blog Magnetik.cz, který je tipů pro využití všech možných druhů, tvarů a podob plný. Až vás to možná zmagnetizuje.

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *