Maruška za měsíc odjede z Plzně. Ve Francii ji čeká nový partner Fanindra

Koncem dubna čeká populární samičku nosorožce indického Marušku cesta do nového domova. Tím bude zoo Touroparc ve Francii. Čeká tam na ni nový partner jménem Fanindra. Přes Velikonoce a první dvě dekády dubna je tedy poslední šance pozorovat Marušku v rodné zoologické zahradě s maminkou Manjulou.

Verdikt o nové březosti Manjuly bude vyřčen v následujících týdnech na základě rozboru vzorků trusu na Univerzitě veterinárního lékařství ve Vídni u profesora Franze Schwarzenbergera.

Maruška je jedním z nejpozoruhodnějších odchovů v historii a nejpopulárnějších zvířat. Když se narodila, vážila 55 kg, počátkem ledna 2016 však již měla 1070 kg. Kmotrem – křtitelem se stal v roce 2014 Alice Cooper.  Zoo Plzeň je třetí zoologickou zahradou v ČR, která rozmnožila jakýkoliv druh nosorožce.

V ČR se dosud narodila 4 mláďata nosorožce indického, z nichž 3 byla odchována. Maruška přišla na svět 17 let po samičce Nově ze Dvora Králové n. L.  Trio Baabuu, Manjula a Maruška jsou jediní nosorožci indičtí v ČR v současnosti. V Evropě žije nyní ve 27 zoo celkem 71 indických nosorožců. V roce 2014 se v Evropě narodila 3 mláďata, v roce 2015 potom 4. Manjula přijela do Plzně v roce 2010 přímo z rodného Berlína, Baabuu v roce 2011 vystřídal původně dovezeného Beniho, který místo něj zamířil do Chesteru.

Martin Vobruba

Ilustrační foto Jaroslav Vogeltanz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *