Maruška odjela do Francie. Má tam kluka

Dnes, krátce před 9. hodinou, vyrazila na cestu z plzeňské zoo do Francie dvouletá samička nosorožce indického Maruška.  Čeká jí téměř 1000 km a na večer by měla být v novém domově poblíž Lyonu. V té bydlí dospělý samec Fanindra, který je jejím budoucím partnerem.

V nejbližších dnech očekávají pracovníci plzeňské zoo verdikt o případné nové březosti samičky Manjuly. V kladném případě bychom mohli opět koncem prvního čtvrtletí roku 2017 očekávat narození mláděte.

Narození Marušky, která by měla být ve Francii už sama matkou, byl jeden z nejpozoruhodnějších odchovů v historii populárních nosorožců. Když se narodila, vážila 55 kg, počátkem ledna však již měla 1070 kg.

Kmotrem – křtitelem Marušky se stal v roce 2014 Alice Cooper.  Po několika desítkách nosorožců čtyř druhů v královédvorské zoo a třech samečcích nosorožce tuponosého v zoo Ústí nad Labem, je Plzeň třetí zoologickou zahradou v ČR, která rozmnožila jakýkoliv druh nosorožce.V ČR se dosud narodila 4 mláďata nosorožce indického, z nichž 3 byla odchována. Maruška přišla na svět po sedmnáctileté pauze.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *