Magistrátní úředníci vyprázdnili skříně na pomoc potřebným. Výzva Ukliď šatník měla úspěch

S  mimořádným zájmem se letos setkala výzva Ukliď šatník!, která apelovala na zaměstnance magistrátu, městských obvodů, ale i spřátelených organizací k  vytřídění nenošeného, ale stále ještě použitelného oblečení a jeho věnování Humanitárnímu skladu Diecézní charity Plzeň. Vloni ji poprvé inicioval primátor města Martin Baxa a letos ji znovu v  druhé polovině února zrealizoval magistrátní odbor sociálních služeb. Svoji roli v letošním vyhlášení sbírky sehrály jak arktické mrazy, které zasáhly naši zemi na počátku února, tak i skutečnost, že současná téměř rok trvající mimořádná situace mnoho jednotlivců a rodin dostala do ekonomických potíží.

„Loňský první ročník této sbírky byl velmi úspěšný, ale ten letošní naše očekávání mnohonásobně předčil. S  ohledem na zhoršující se situaci rodin s  dětmi a samoživitelů jsme apelovali na pomoc právě jim, šlo zejména o dětské oblečení, obuv, ale i o hračky a bytový textil. Kolegyně z  odboru sociálních služeb roztřídily a naplnily více jak 120 velkoobjemových pytlů a krabic, kde nechyběly ani kojenecké lahve, nádobí nebo sportovní vybavení pro děti. Celkově jde o dvakrát větší objem oproti loňskému roku a mě velmi těší, že naši zaměstnanci ctí společné krédo, že i malá pomoc pomůže a dobrý pocit je k  nezaplacení. Proto věřím v  jejich solidaritu i napřesrok,“ přiblížil podstatu výzvy primátor města Plzně Martin Baxa.

„Jsme v době velkých překvapení. Na jedné straně jsme už všichni unavení z dlouhého průběhu pandemie a někdy to jde hodně na dřeň. Na straně druhé se dějí věci velkého projevu lásky a solidarity a vzájemné pomoci. Do této pomoci patří vzájemně podpůrná akce Úklid šatník! pro potřebné. Zde se zapojuje prostřednictvím děvčat ze sociálního odboru celý pracovní tým města Plzně svým obdarováním a já jsem se v  pátek 26. února osobně přesvědčil, že výnos darů šatstva, hraček a dalšího ze čtyř svozů je oproti loňsku rekordní. Pomoc bude rozdělena potřebným prostřednictvím humanitárního šatníku Diecézní charity Plzeň v Cukrovarské 16. Jsem moc vděčný a musím s radostí vyznat – jste úžasní a velice děkuji za vás všechny, přátelé! Přeji všem velkou radost, stejnou, jakou mám já,“ uvedl Jiří Lodr, ředitel Diecézní charity Plzeň.

Do sbírky se v  letošním roce zapojili mimo zaměstnanců města také pracovníci DEPO2015 a Dobrovolnické agentury DORA, opakovaně byly úspěšné i mezisklady Aktivity centra v  Krašovské ulici a kolegů z  magistrátního odboru evidence majetku. Příjemným překvapením byla vlastní iniciativa městského obvodu Plzeň–Černice, který se sbírkou inspiroval a vyzval k  zapojení i občany svého obvodu.

Zdroj: www.plzen.eu

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *