“Čtyřce” se podařilo vyjednat změny ve veřejné dopravě. Zvýšený komfort u Arrivy, posílení spojů dopravních podniků

Zlepšení komfortu pro cestující na příměstských linkách a posílení linky MHD č. 38 vyjednalo vedení čtvrtého plzeňského obvodu. První změny by měly být v provozu patrné již od poloviny srpna, další pak od září. Úpravy ve veřejné dopravě jsou výsledkem jednání čtvrtého plzeňského obvodu s Plzeňským krajem, PMDP a městem Plzní.

Do spojů č. 253 a 254 směřujících do Červeného Hrádku bude od 17. srpna možné nastupovat všemi dveřmi tak, jak byli cestující zvyklí před příchodem nového krajského autobusového dopravce, společnosti Arriva Střední Čechy. Cestující se zakoupeným předplatným budou moci nově nastupovat i zadními dveřmi, nástup předními dveřmi u řidiče pak bude určen pro cestující bez platné jízdenky nebo s dokladem z mobilní aplikace.

„Vítáme, že vedení Plzeňského kraje reagovalo na naše podněty a připravilo změny, které povedou ke zlepšení komfortu cestujících. Právě nutnost nástupu pouze předními dveřmi a s tím spojené čekání bylo častou stížností cestujících. Mezi další stížnosti patřilo především neprofesionální chování řidičů nového dopravce a využití příměstských autobusů místo plně nízkopodlažních městských autobusů,“ uvedl starosta Tomáš Soukup (ANO).

Na linkách do Červeného Hrádku dojde zároveň ke změně jízdních řádů. Nové řády, které budou platné od 30. srpna, by měly eliminovat zpoždění, které linky 253 a 254 často nabíraly. Další připravovanou změnou pro obyvatele Červeného Hrádku je možné posílení autobusové linky PMDP č. 38, kterého by se cestující mohli dočkat již od září 2020.

„Červený Hrádek je nedílnou součástí našeho obvodu a města Plzně. Proto jsem velmi ráda, že po úspěšných jednáních s představiteli PMDP nám vyjádřili svou podporu i čelní představitelé města Plzně a od září 2020 přislíbili navýšení počtu spojů i na lince č. 38. Věříme, že cestující v rámci Plzně se díky provedeným změnám dočkají služeb, na které byli zvyklí dlouhou řadu let. Situaci budeme dále monitorovat a o případných dalších krocích či úpravách jsme připraveni i nadále jednat,“ říká místostarostka obvodu Lenka Kočová (ODS).

Červený Hrádek dříve obsluhovaly autobusové linky PMDP č. 53 a 54. Provoz těchto linek byl ukončen a místo nich byla nově nasazena linka PMDP č. 38. Většinu spojů pak převzal nový krajský autobusový dopravce Arriva Střední Čechy. Změna však s sebou přinesla řadu problémů včetně zpoždění nebo i úplného výpadku spojů.

Zdroj: MO Plzeň 4, ilustrační foto

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *