Lidé ze Stříbra pomohli sbírkou týrané Sendynce

V útulku NORA ve Studánce je několik týdnů týraná fenečka ze Stříbrska, která byla majitelům odebrána v Rochlově koncem listopadu. Fenka Sendynka byla podvyživená, za sebou tahala své mrtvé štěně na vodítku. Nyní se Sendynce v domově NORA u Karla Bobála daří už poměrně dobře, její smutný osud dojal spoustu lidí, kteří se domluvili na malé pomoci.

Ivana Jarošová a Alena Morávková ze Stříbra se rozhodly uspořádat sbírku, která by mohla v útulku být dobře využita. “Povedlo se nám od lidí vybrat tisíc korun, ty půjdou na léčbu fenky. Pak jsme dostaly mnoho konzerv, hraček, granulí, věříme, že se vše hodí nejenom pro Sendynku,” uvedla Ivana Jarošová, s dodatkem, že s Alenou ještě koupily pelíšky a misky na žrádlo.

Na snímku Alena Morávková a Ivana Jarošová drží štěňata, která někdo vyhodil a jsou nyní také v domově NORA.

“Každý něčím přispěl, byť drobností. Ale našli se i tací, kteří přispěli více, například David Bouzek, Šárka Adamovičková, Martina Staňková a Lukáš Smetana, Lenka Pavlasová, Adéla Novotná a další. Každý pomohl, jak mohl a my moc děkujeme,” dodala Jarošová. Dárky byly předány v půli prosince.

Martina Sihelská
foto: archiv Jarošová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *