Lidé vybrali pro zvířata v útulku rekordní částku. Sbírka dál pokračuje

Přes 135 tisíc korun v hotovosti a dalších více než 200 tisíc poslali dárci na sbírkový účet plzeňského Útulku pro zvířata v nouzi věnovali lidé do sbírky pro zvířata v nouzi. Celková částka přesahující 337 tisíc korun je za dobu trvání sbírky rekordní. Útulek peníze využije na zajištění pomoci pro opuštěná nebo ztracená zvířata, jež v útulku našla nový domov. Sbírka pokračuje dál, lidé mohou přispívat přímo do pokladny v útulku nebo na sbírkový účet.

„Sbírku vyhlásilo město Plzeň před čtyřmi lety a je časově neomezená. Finanční dary využije útulek ve velké míře na zajištění veterinární péče pro zvířata, na nákup dezinfekčních prostředků a farmaceutických přípravků. Za štědrost a ochotu dárců pomoci plzeňskému útulku patří lidem veliké poděkování,“ uvedl radní města Plzně pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality Jiří Winkelhöfer.

Otevření zapečetěné sbírkové pokladničky a přepočítání příspěvků se uskutečnilo 25. listopadu 2022 přímo v útulku v Daimlerově ulici v Plzni. Rozpečetění pokladny provedli zástupce velitele Městské policie Plzeň Tomáš Petřík a vedoucí útulku Petr Kokoška. Přítomna byla také zástupkyně Úřadu městského obvodu Plzeň 3.

„Městská policie Plzeň děkuje všem dobrým lidem, kteří navzdory nelehké době zdražování myslí i na pohodu ztracených a opuštěných zvířat a podpořili provoz útulku. Poděkování směřuje nejen k těm, co přispěli finančně, ale také k těm, co donesli do útulku na přilepšenou našim čtyřnohým svěřencům věcné dary jako konzervy, stelivo nebo granule,“ řekl zástupce velitele Tomáš Petřík.

Do veřejné sbírky na pomoc zvířatům v nouzi mohou lidé přispívat i nadále. Finanční prostředky lze posílat na bankovní účet nebo vložit přímo do pokladničky v prostorách Útulku pro zvířata v nouzi v Daimlerově ulici 1219 na Borských polích. Číslo účtu veřejné sbírky je 115-8443260297/0100.

„V současné době je útulek útočištěm pro 47 zaběhnutých psů a 48 koček. O zvířata se stará šestnáctičlenný tým zaměstnanců, mezi nimiž jsou čtyři strážníci. Provoz útulku zajišťuje od roku 2018 právě Městská policie Plzeň. Navštěvují ho například v rámci exkurzí školy nebo účastníci Plzeňské senior akademie. V útulku pořádáme i další akce, nejbližší bude 18. prosince, kdy si s námi mohou lidé zazpívat u vánočního stromu od 10:30 hodin,“ pozval vedoucí útulku Petr Kokoška.

Zdroj: www.plzen.eu

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *