Pro milovníky sukulentů, zkamenělin, minerálů a drahých kamenů je zítra Minerál v Jasu

Krásu drahých kamenů, šperků, fosilií, zkamenělin, dřevořezeb, kaktusů, sukulentů a exotických rostlin můžete obdivovat už zítra, v sobotu 23. března v Kulturním domě Jas v Jablonského ulici v Plzni na Slovanech. Uskuteční se tam už 45. výstava Minerál. Pro všechny sběratele i milovníky nerostů, šperků a přírodnin bude otevřena od 9 do 17 hodin.

„Jsme rádi, že se zase všichni setkáme, vystavovatelé i návštěvníci,” říká organizátorka výstavy Minerál Jitka Skružná. “Přijedou stálí vystavovatelé, ale i řada nových, a to nás moc těší. Celkem jich bude na padesát,” dodává. „Na poslední výstavě v zimě byla sněhová vánice a bylo skoro nemožné se k Jasu dostat, proto doufám, že milovníci kamenů a minerálů jsou natěšeni a na jarní výstavě se uvidíme.“

Ve velkém sále si přijdou na své milovníci sukulentů, zkamenělin, minerálů a drahých kamenů. V prvním patře potom milovníci šperků z drahých kamenů a minerálů a různých přírodních výrobků. Dále tam také bude dílnička pro děti s encaustikou. První patro bude navíc obohaceno i o Velikonoční dekorace, které budou také k zakoupení. A na balkoně vás čeká malé pohoštění s Cukrárnou Delphi.

Mezi vystavovateli budou například Michael a Anička Plecitých z Holýšova, kteří se v kráse minerálů zhlédli již před spoustou let. Sami mají neuvěřitelnou sbírku nerostů a na akci mají největší prodejní stánek, ve kterém nabízí nerosty, minerály a zkameněliny z celého světa. Na ukázku mají i šperky z minerálů. Nově bude na výstavě i pan Jeřábek ze Zbirohu. I z jeho prodejního sortimentu každému oči přecházejí. Dále bratři Pavel a Richard Kauleovi, taktéž se spoustou nádherných nerostů. Pan Martin Tomášek má úžasné zkamenělé dřevo, jaspisy a výrobky ze dřeva. Alexandra Valinová z Plzně, která vyrábí neuvěřitelně krásné autorské výrobky. Specializuje se především na cínované andělské šperky s minerály. Markéta Plachá z Holýšova našla zalíbení v úžasných zahradních, balkónových i bytových dekoracích různých velikostí. Nádherně kombinuje přírodniny se sukulenty. Martin Fanta z Mnichova Hradiště se zabývá převážně prodejem kabošonů a šperků z kabošonů ve stříbře. Se svými výrobky přijedou také Věra Slaninová, Elen Chojnová, svíčky Mája a mnozí další. K dispozici bude i tombola a při vstupu získá každý návštěvník kamínek zdarma.

Vstupenky na výstavu Minerál do KD Jas jste mohli získat i v naší soutěži. Kdo poslal správnou odpověď do 21. března do půlnoci, postoupil do slosování a deset šťastlivců vyhrává po dvou vstupenkách na výstavu. Všichni navíc ke vstupenkám dostanou i krásné dárky (šperky a drahé kameny).

Vstupenky získávají: 

1. Veronika Štichová
2. Miroslava Velichová
3. Hana Slováčková
4. Veronika Bačíková
5. Ivana Musilová
6. Libuše Daňková
7. Hana Kudličová
8. Pavla Velleková
9. Markéta Jančová
10. Sabina Hrdličková

O výhře jsme všechny telefonicky informovali.

Soutěž připravil Ladislav Šíf

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *