Léto malovalo téměř 70 dětí. Přijďte se podívat do MIMI caffé na Vinicích

Prázdniny, koupání, slunce, dovolená – zkrátka léto. Obrázky právě na tohle téma malovaly děti do soutěže Namaluj léto, kterou před několika týdny vyhlásil první městský obvod. Zapojilo se do ní téměř 70 dětí z Jedničky. Výstava složená právě z těchto obrázků bude během letních prázdnin k vidění v kavárně MIMI caffé na Vinicích. Zahájena bude ve středu 29. června v 16 hodin, kdy vybraní autoři převezmou od vedení prvního plzeňského obvodu věcné ceny.

Soutěž byla určena dětem do 10 let, přičemž více obrázků přišlo tentokrát od dětí z mateřských škol. Vedení prvního městského obvodu vybralo zdařilé obrázky od čtveřice autorů, kterým během zahájení výstavy předá věcné ceny. „Ocenění předáme Sáře Hájkové a Emě Krpálkové, které navštěvují třídu Včelích medvídků v 81. MŠ na Vinicích, dále osmileté Marušce Juřkové, která navštěvuje 3. B na 7. ZŠ, a devítiletému Janu Zahradníkovi, který chodí do 3. A na Bolevecké ZŠ,“ uvedla místostarostka prvního městského obvodu Ilona Jehličková.

Děti z Jedničky se letos zapojily již do třetí výtvarné soutěže vyhlášené prvním městským obvodem. „První byla zaměřená na masopust, druhá na jaro a Velikonoce, třetí na léto. Mám radost, že ze všech soutěží se podařilo připravit výstavu. Tenhle rok už nám prošlo rukama téměř šest stovek obrázků,“ doplnila starostka Jedničky Helena Řežábová. První výstava byla k vidění na statku U Matoušů v Bolevci a druhá v MIMI caffé na Vinicích, kde budou obrázky vystaveny i nyní.

Děti z prvního městského obvodu se mohou těšit i na další výtvarné soutěže. Obvod o nich bude včas informovat prostřednictvím svých facebookových a webových stránek.

Zdroj: ÚMO Plzeň 1

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *