Nápaditá zdravá svačinka – Devátý ročník klání malých kuchtíků Finále Zdravé 5 je tady

Dětská kreativita je bezmezná. Smoothie s  vůní fialek, energetické kuličky, zeleninový vláček či špenátovo-řepový dort, to všechno jsou nápadité zdravé svačinky, které vymysleli malí kuchtíci. Poměřit si síly, upevnit znalosti vyváženého stravování a rozvinout kreativitu můžou děti i letos. Přihlašování do celostátní soutěže Finále Zdravé 5, kterou vyhlašuje Nadační fond Albert, právě začalo. Letos se proti sobě děti utkají v  přípravě zdravé a vyvážené svačinky, která dodá energii a obsahuje zeleninu nebo ovoce. O postupu do finále rozhodne odborná porota a veřejnost.

Do Finále Zdravé 5 se do 12. dubna mohou přihlašovat dvoučlenné nebo tříčlenné týmy
z mateřských i základních škol, dětských domovů a volnočasových sdružení a nově také rodiče
s dětmi. „Aktuální situace je náročná nejen pro dospělé, ale také pro děti. Chybí jim kamarádi
i pohyb. Právě kvůli nedostatku aktivity a posilování imunity je ještě více důležitá zdravá strava,“ vysvětluje Alena Paldusová, manažerka Zdravé 5. „Kromě toho zapojení do soutěže a rozptýlení přijde dětem určitě vhod,“ doplňuje.

Úkolem malých kuchtíků je v  letošním ročníku připravit zdravou a vyváženou svačinku, která dodá energii a obsahuje zeleninu nebo ovoce. Při výběru surovin na vaření by se měli vejít do dvou set korun za tři porce.

Zábava a netradiční nápady
„Děti jsou při tvorbě receptů velmi kreativní. Neotřelé a chutné kombinace nás každým rokem stále umí překvapit. Zmíním například smoothie z  fialek nebo špenátovo-řepový dort. Na receptech, které nám chodí, je vidět, že děti dokáží přemýšlet nejenom kreativně, ale
i s  ohledem na nutriční složení,“ popisuje Alena Paldusová. O vítězi nerozhoduje jenom nápaditost, složení a vzhled svačinky, ale také stolování. Součástí úkolu je totiž i zaslání fotky, jak děti svačinku snědly a strávily příjemný čas u jídla, a to buď společně v týmu, nebo každé zvlášť s  rodinou.
Soutěžní týmy se mohou přihlašovat na webových stránkách http://www.zdrava5.cz/. Samotné přihlášení je jednoduché. Stačí se registrovat (kromě týmu rodiče s  dětmi), nahrát recept s  kvalitními fotografiemi z  přípravy a stolování. Uzávěrka přihlášek je 12. dubna.

Zdroj: Albert ČR

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *