Letní sezóna na památkách v Plzeňském kraji vyvrcholí Hradozámeckou nocí

https://www.horsovsky-tyn.cz/website/var/tmp/image-thumbnails/0/7420/thumb__SightGalleryThumbnail/pohled-z-parku@2x.png

Letní kulturní aktivity pořádané na plzeňských památkách vyvrcholí v sobotu 27. srpna 2016 již sedmým ročníkem Hradozámecké noci. K této celorepublikové akci se na Plzeňsku připojí pět památkových objektů ve správě Národního památkového ústavu. Návštěvníky čeká pestrý program, ve kterém nebudou chybět speciální noční prohlídky, divadelní představení, ale také setkání s hvězdáři.

 Hrad a zámek Horšovský Týn trochu jinak

Hradozámecká noc na Horšovském Týně nabízí velmi pestrý program. Prohlídky nazvané Jak se co dělá provede sám kastelán Jan Rosendorfský a zájemce seznámí s prostorem nově zrekonstruované zámecké knihovny. Zájemci se dozvědí o historii, restaurování a skladování knih. Pouze během této prohlídky se lidé podívají i do druhé zámecké knihovny. Prohlídky začínají v 19.00, 21.00 a 23.00 a jejich kapacita je max. 15 osob.

Lákavé jsou také hrané kostýmované prohlídky nazvané Zpětohledy.Diváci se na časové ose přenesou na konec 16. století a setkají se s majitelem panství Vilémem Popelem z Lobkovic, jeho manželkou a dětmi, dvorním umělcem Étiennem a dalšími obyvateli zámku. Během své návštěvy zastihnou pána domu právě po večeři. Prohlídky proběhnou v každou celou hodinu od 18.30 do 22.30 hodin. Kapacita max 20 os.

Pro milovníky filmů a filmových kostýmů bude během večera zpřístupněna výstava Karel IV. ve filmu. Lidé uvidí originály kostýmů z filmů Noc na Karlštejně, Slasti Otce vlasti a Hlas pro římského krále. Prohlídky od 19 do 23 hodin každou půlhodinu.

Pro dobrodružnější povahy budou lákavé tajuplné prohlídky hradního sklepení. Lidé budou chodit se svíčkou samostatně bez průvodce. Otevřeno od 17 do 19 hodin.

Více na https://www.horsovsky-tyn.cz/cs/akce/10210-hradozamecka-noc-2016

 

Hvězdná noc v klášteře Kladruby

Kladrubský klášter ve spolupráci s Hvězdárnou a planetáriem Plzeň láká noc spojenou s hvězdami. Při jasné obloze budou návštěvníci pozorovat slunce a po setmění i noční oblohu. Zároveň se od odborníka Lumíra Honzíka dozvědí, jak to bylo s vynálezem dalekohledu. Večerní program se samozřejmě neobejde bez komentované prohlídky kostela Nanebevzetí Panny Marie, který je jedním z vrcholných děl architekta Jana Blažeje Santiniho-Aichla. Klášterní Hradozámecká noc začíná v 18.30 hodin.

Více na https://www.klaster-kladruby.cz/cs/akce/6002-hradozamecka-noc-v-klastere-kladruby

 

Večerní prohlídky na Rabí

Jedna z největších hradních zřícenin v Čechách zve na večerní prohlídky hradu.Program se odehraje za svitu pochodní a loučí, kdy ožívají staré pověsti a postavy hradu z dob středověku. Začátek prohlídek je v 19.45, 20.00 a 20.15 hodin. Počet návštěvníků v jednotlivých prohlídkách je omezen, proto je výhodné provést rezervaci.

Více na https://www.hrad-rabi.eu/cs/akce/1984-vecerni-prohlidky-na-rabi

 

Oživené noční prohlídky na hradě Švihov

I tentokrát se noční prohlídky hradu Švihov ponesou v duchu středověké detektivky. Po úspěchu představení Případ mrtvého purkrabího z roku 2010 se do chodeb a sálů Švihova opět vrátí napínavé i vtipné vyšetřování tajemného případu, který budou luštit návštěvníci v doprovodu hradního pána Půty Švihovského. Bezmála hodinová procházka jedinečnými hradními interiéry a exteriéry tak opět nabídne směsici vzrušení, komedie, tance i šermu. Noční prohlídky jsou více než dekádu unikátní příležitostí pro návštěvníky zakusit atmosféru nádherné pozdně středověké stavby po setmění a pobavit se divadelním představením, které je rozprostřeno do několika různých scén.

Prohlídky probíhají mezi 19 hod. a 22.30 hod.

Více na https://www.hradsvihov.cz/cs/akce/8002-ozivene-nocni-prohlidky-vodni-hrad-svihov-opet-ovladne-zlocin

 

Velhartice zažijí Noc na Karlštejně

Návštěvníky čeká slavné představení muzikálu Noc na Karlštejně z pera Jaroslava Vrchlického a hudebních skladatelů Karla Svobody a Jiřího Štaidla, tentokrát však v podání divadelního spolku TYJÁTR z Horažďovic. Začíná se ve 20 hodin.

Více na https://www.hrad-velhartice.cz/cs/akce/11140-hradozamecka-noc

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *