Letní počasí láká k vodě. Šest tipů, kam o víkendu v jižních Čechách za osvěžením

Vodárenská věž v Českých Budějovicích – zahájení letní sezony

Historická vodárenská věž, která zásobovala město České Budějovice vodou od první poloviny 18. století. Otevřeno bude každou sobotu a neděli až do začátku září. Komentované prohlídky začínají vždy v 10.00, 13.00 a 15.00. Místa si už nyní můžete zdarma rezervovat. Skupiny více než 10 osob a třídní kolektivy si mohou domluvit prohlídky věže i vodojemu individuálně.

Para-paddleboarding – Mistrovství České republiky 2023

Na rybníce Bezdrev proběhne MČR v Para-paddleboardingu. Para-paddleboarding je novým sportem pro tělesně hendikepované sportovce. Závodí se na speciálně upravených paddleboardech a v ČR tyto závody pořádá spolek Aktivně s vozíkem ve spolupráci s Českou Federací Stand Up Paddle.

Plavby po řece Vltavě

Vyplout na splavněný úsek Vltavy mezi Českými Budějovicemi a Týnem nad Vltavou můžete hned několika způsoby. Od šlapadel a paddleboardů, přes malé motorové čluny a hausboty, až po velké výletní lodě. Kapitánem se může stát každý a na řadu lodí nepotřebujete žádné speciální řidičské oprávnění. Na úseku řeky vás čeká několik plavebních komor a řada zajímavostí podél břehů, u kterých můžete zastavit.

Plavba po Malši s prohlídkou Pivovaru Samson
Plavba lodí Sv. Rozálie do nejstaršího budějovického pivovaru Samson. Už během samotné plavby se dozvíte spoustu zajímavostí nejen o pivovaru, ale i o historii města. Na místě vás pak čeká 1,5 hodinová prohlídka historické i moderní části pivovaru s odborným výkladem. Dozvíte se, jak se pivo vyrábí, nahlédnete do rozsáhlého podzemí pivovaru, navštívíte unikátní humnovou sladovnu a samozřejmě nesmí chybět ani komentovaná ochutnávka piva Samson přímo z tanku!

Ferrata Hluboká – lezení nad hladinou řeky

Vydejte se do malebného údolí Vltavy mezi Hlubokou nad Vltavou a Purkarec. Na místě zvaném Karvanice se vypínají přímo z vody strmé skalní stěny, podél kterých se vine zajištěná cesta pro bezpečné lezení, takzvaná ferrata. Ferrata Hluboká má dohromady 3 úseky a jedná se o nejdelší ferratu nad vodní hladinou v ČR. Dá se k ní dostat pěšky nebo na kole po cyklostezce z Hluboké, po řece lodí či na paddleboardu a zastavit u mola přímo u ferraty. Úsek C na pravém břehu řeky je přístupný autem. Ferratové sety jsou k dispozici v půjčovně ve Sportovně relaxačním areálu Hluboká. Návštěvu ferraty můžete spojit s nedalekou vyhlídkou Baba a zříceninou Karlova Hrádku.

K vodě a na vodu
Jižní Čechy si právem zaslouží přezdívku kraj vody. Objevte řadu tipů, kam za vodou v jižních Čechách vyrazit na webu jiznicechy.cz

Zdroj: Turistická oblast Budějovicko

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *