Duchkovi z Litohlav loni “uzavírali” zoo. Zahradu v roce 2023 navštívilo 496 tisíc lidí

Zoologická a botanická zahrada města Plzně připravila návštěvníkům na poslední den roku 2023 soutěžní a hravé dopoledne a před 13. hodinou přivítala symbolického posledního návštěvníka. Letos se jím stala čtyřčlenná rodina Duchkova z Litohlav na Rokycansku.

Pro zoologickou a botanickou zahradu byl podle ošetřovatelky Moniky Novákové rok 2023 úspěšný. Jako jeden z největších připomněla čtyřčata lva berberského, která se narodila v srpnu. Významné novinky ale proběhly i u šimpanzů. Tam se v záři otevřel zmodernizovaný výběh, přičemž se veřejnost dozvěděla, že jedna šimpanzice Marie je gravidní. Na konci téhož měsíce se skupina rozrostla o druhého samce – Jamba přivezeného z portugalské zoo.

Rodina Duchkova se stala 494 184. až 494 187. loňským návštěvníkem plzeňské zoo. Lidé chodili do zoo i odpoledne, takže konečné číslo počtu návštěvníků se vyšplhalo na 496 tisíc. Přestože celoroční zájem nedokázal zopakovat předloňskou návštěvnost přesahující půl milionu lidí, určitě i výsledek z roku 2023 postačí, aby se zařadila mezi nejvyhledávanější turistické cíle v Plzni a regionu, nebo dokonce stanula na příčkách nejvyšších.

Zdroj: www.plzen.eu, foto M. Volf – Duchkovi z Rokycan byli symbolicky posledními návštěvníky zoo v roce 2023

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *