Letní pobyty v lázních lákají skoro polovinu českých dovolenkářů

Léto v lázních je jednou z nejkrásnějších rekreací vůbec. Alespoň to podle dostupných průzkumů tvrdí skoro polovina lidí, kteří tráví svou dovolenou v Česku. Lázně jsou po covidových resktrikcích na letošní léto dobře připraveny. A i promenády a parky většinou města upravila tak, aby letní pobyt v lázních byl ještě lákavější a splnil představy lidí.

Přes dvě stě let, přesně 230, se lidé jezdí léčit do malého města, ale svým významem velkých lázní v samém západním cípu Čech s přírodou a léčivými zdroji navracející sílu, zdraví a energii. Františkovy Lázně založené císařem Františkem I. a jeho dcerou Marií Luisou nejen navrací zdraví lidem s kardiologickými a gynekologickými neduhy, ale nabízí i příjemný relax v obrovském vodním světě, stejně tak i při krásných procházkách v obrovském lázeňském parku se spoustou přírodních zajímavostí. Spolu s Mariánskými Lázněmi a Karlovými Vary se Františkovy Lázně staly součástí světového dědictví UNESCO. A ve městě i v lázních je to poznat. Jedním z nekrásnějších lázeňských domů zasazený jako solitérní stavba doprostřed zeleně parku je hotel Imperiál. Není bez zajímavosti, že právě v něm byli cíleně seznámeni při svém pobytu v lázních budoucí manželé Zita, princezna bourbonsko-parmská, a arcivévoda Karel I. Habsburský, budoucí císař.

Kouzelné místo pro chvíle odpočinku i pro zdravotní regeneraci poskytnou dovolenkářům také lázně Luhačovice. V samém srdci přírody tam načerpáte sílu a zdraví z pramenů, lázeňských procedur i z místa samotného. V posledních letech místo proslavil seriál Četnické humoresky a ubytovat se tam můžete i v hotelích, kde se odehrával děj komediálních detektivek a osvěžit se v kavárnách, kde se občerstvovaly i herecké hvězdy. V Luhačovicích si to své najde každý. Za zajímavá místa se bez váhání dají označit legendární Jurkovičovy stavby, přehrada s možností procházek i sportování, zrekonstruovaná lázeňská kolonáda a park, léčivé prameny nebo posezení v pravé čokololádovně..

Ať už se rozhodnete pro jakékoliv lázně, všude na vás čeká odpočinek, relaxace, procházky, prameny a sauny, anebo třeba i sportování. Stačí si jen vybrat a vyrazit.

(Placla)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *