Pět měsíců nepojede tramvaj do Zadních Skvrňan. Výluka začíná v sobotu 1. července

Od začátku července do konce listopadu bude vyloučena tramvajová doprava mezi zastávkami Malesická a Skvrňany a nahradí ji autobusy s značením 2A. Tramvajová trať v ulici Terezie Brzkové totiž projde rozsáhlou rekonstrukcí. Její modernizace spojená s dalšími stavebními úpravami si vyžádá uzavírku komunikace i úpravy ve spojích a jízdních řádech městské hromadné dopravy. Město Plzeň na rekonstrukci vyčlenilo 84 milionů korun. Stavební práce začnou 1. července 2023 a potrvají do konce letošního listopadu.

Modernizace tramvajové trati v ulici Terezie Brzkové mezi ulicemi Vejprnická a Macháčkova, tedy v úseku o délce cca 200 metrů, v němž se nachází tramvajová zastávka Karla Steinera, je už nezbytná. Ve špatném stavu jsou velkoplošné betonové panely tramvajové trati. Při rekonstrukci tramvajového tělesa dojde také k napřímení zastávky Karla Steinera. Sondy prokázaly, že nevyhovující je také stav vozovky. Naplánovány jsou tedy opravy tramvajové trati včetně jejího odvodnění, úpravy na vodovodních řadech i kanalizaci a kompletní rekonstrukce vozovky včetně parkovacích stání,

Stavební práce, jež začnou 1. července a potrvají do 30. listopadu, si vyžádají dopravní omezení a změny v městské hromadné dopravě.

V tomto období bude nutná úplná uzavírka ulice Terezie Brzkové v úseku ulic Vejprnická a Macháčkova. Dále budou nutné částečné uzavírky křižovatky Vejprnická x Terezie Brzkové, a to ve dnech 1. až 23. července a od 4. do 30. září. V těchto dnech budou uzavřeny některé jízdní pruhy a doprava svedena do těch zbývajících. Po celou dobu stavby však bude vyloučen v této křižovatce provoz vozidel nad 7,5 tuny (s výjimkou vozidel stavby a případně zimní údržby).

PMDP (Plzeňské městské dopravní podniky) připravily náhradní plán dopravní obslužnosti této lokality. Tramvaj číslo 2 bude v provozu pouze v úseku zastávek Světovar – Malesická. Ze zastávky Malesická pak bude do Skvrňan pokračovat autobus náhradní dopravy – linka 2A. Změny v MHD se dotknou také autobusových linek 24, 25, N2 a N5, které pojedou přes Lábkovu ulici s tím, že zastávky těchto linek Macháčkova a Lábkova budou bez náhrady zrušeny. Podrobněji na webu www.pmdp.cz.

Zdroj: www.plzen.eu, ilustrační foto PMDP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *