Lemmy Kilmister. Dokumentární snímek o heavymetalové legendě promítá Kino Beseda 13. února

http://img.obrazky.cz/?url=9ab3648e9292d618&size=2

Lemmy Kilmister – heavymetalový průkopník a kulturní ikona. Zakladatel skupiny Motörhead zemřel náhle na konci prosince, několik dnů po svých sedmdesátých narozeninách. Snímek mapující tři roky Lemmyho života plného žen, alkoholu, drog a především hlasité hudby, promítáme v Kině Beseda 13. února od 19:30 hodin.

Film, který v hodnocení Česko-slovenské filmové databáze obdržel nadprůměrných 85 procent, vznikal po boku samotného zpěváka tři roky. Po tuto dobu sledovala kamera tohoto neklidného rockového válečníka na cestě z jeho zaneřáděného hollywoodského bytu na evropské stadiony. Zachycuje Lemmyho při klidných, sebeodhalujících chvílích doma, při jam sessions s Davem Grahlem i jako rockového hrdinu. Snímek z roku 2010 dhalí muže, který je osobitější, filozofující a má větší smysl pro humor, než by většina lidí očekávala…

 

„Dokument o Lemmym je sice z roku 2010, ale jedná se o výborně natočený snímek, kritikou skvěle hodnocený. Navíc poslední koncert Motörhead v Čechách se uskutečnil právě v Plzni na Rock for People Europe. Fanoušci, kteří koncert nestihli, tak mají možnost zhlédnout Lemmyho alespoň na plátně. “ láká na film Ivan Jáchim, programový ředitel Kina Beseda.

 

Chlastem a drogami poháněná kariéra zpěváka s chraplavým hlasem se více jak čtyři desetiletí protíná s mnoha mezníky v dějinách rockové hudby. Lemmy jezdil jako roadie s Jimim Hendrixem, důvěrně radil Sidu Viciousovi a hrál v rockových kapelách Merseybeat a Psychadelic předtím, než spojením punkových a metalových prvků s kapelou Motörhead inspiroval vznik trash metalu. Ve filmu dále vystupují např.  Slash, Ozzy Osbourne, Metallica nebo Alice Cooper – ty všechny a mnohé další Lemmy na své cestě inpiroval.

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *