Ledoví hrdinové pomohli Jakubovi. Ten kromě symbolického šeku dostal také triko a dres oblíbeného Ironmana z Avengers Games

Po čtyři víkendy probíhala v Ice Areně v Plzni jarní hokejová liga pro hokejisty ve věku 7-14 let. Zúčastnilo se 180 mladých hokejistů z celé České republiky. Hokejisté sváděli líté boje o vítězství, ale pomyslnými vítězi se nakonec stali všichni. Rozhodli se totiž, že v rámci ligy podpoří projekt Díky dětem, konkrétně handicapovaného sportovce Jakuba Čadu, který je v projektu na letošní rok zařazen.

Jakub se zúčastnil posledních bojů i slavnostního vyhlášení, kde mu byl předán symbolický šek v hodnotě 20.000 Kč, který bude sloužit na nákup sportovního vybavení a tabletu, který mu bude pomáhat při studiu ve škole i v přípravě na utkání ve florbalu vozíčkářů, kterému se věnuje. „Děkuji klukům za podporu je to fajn, že se zajímají i o sportovce s handicapem, mám radost,“ řekl Jakub. Kromě symbolického šeku dostal také triko a dres oblíbeného Ironmana z Avengers Games. Maminka Jakuba ještě dodává: „I přes každotýdenní docházení na onkologii do Plzně chodí Jakub do školy a nový počítač mu umožní splnit si svůj profesní sen, kdy se bude moci učit programovat“.

Partnery projektu byli CCM a Bauer. Organizátoři Tomáš Ceperko a Ondřej Červenka ocenili skvělou úroveň ligy i to, že jsou mladí sportovci otevření a ochotní pomáhat a těší se na další ročník. (tz)

Foto Díky dětem

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *