Ledové sochy na náměstí Republiky jsou už zase volně přístupné

Milovníci ledového umění, kteří se přišli podívat v neděli odpoledne na ledové skvosty umístěné na náměstí Republiky v okolí soch Spejbla Hurvínka, se zřejmě podivili, když celou výstavu shledali uzavřenou modrobílou vytyčovací páskou, která znemožňovala prohlídku zblízka.

Městská policie totiž přijala hlášení, že na náměstí Republiky u ledových soch dochází k porušování vládních nařízení. Hlídky městské policie řešily upozorňováním nedodržování rozestupů, shlukování a nenasazené roušky. Na místě byli také státní policisté. “Hlídky zabránily přestupkovému jednání a za asistence Policie ČR tyto ledové sochy uzavřely vytyčovací páskou se zákazem vstupu,“ uvedla Jana Pužmanová z Městské policie Plzeň.

Ostatní lidé byli z prostoru, kde byl vstup zakázán, vykázáni. Všichni lidé, kteří se v tu dobu nacházeli na místě, byli upozorněni na přestupková jednání. Na místo se rovněž dostavil i organizátor výstavy Libor Toušek z ICE FACTORY, s.r.o., který pak všechny sochy zakryl.

„Byl jsem v tu chvíli asi 20 km od Plzně, kdy jsem přijal telefonní hovor, že kolem soch je spoustu lidí bez roušek a jsou porušována vládní nařízení. Proto jsem hned přijel a opáskované sochy přikryl krabicemi. Dnes je páska už odstraněna a sochy jsou volně přístupné. Nečekal jsem, že bude o výstavu takový enormní zájem a prosím všechny návštěvníky, aby respektovali všechna opatření a také nesahali na sochy,“ říká Lukáš Toušek.

Po nuceném vykázání lidí z prostoru ještě hlídky na místě minimalizovaly počet osob a situaci ještě chvilku monitorovaly.

„Chtěl bych všechny návštěvníky této unikátní výstavy moc poprosit, aby se chovali ohleduplně nejen k sobě a ostatním, ale také k vystaveným exponátům. Zajištění této akce si vyžádalo velké úsilí mnoha lidí, zejména pak organizátora a byla by velká škoda, abychom nedodržováním protiepidemických opatření o tuto nádhernou akci přišli,“ dodává k této události David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Zdroj: ÚMO Plzeň, foto Lucie Kotelon

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *