Lázně Bad Birmbach jsou nejúčinnější při vyčerpání, stresu a chronických bolestech

Odborníci se shodli. Právě tehdy, když venku řádí nevlídné počasí a sněží, není nic lepšího než přečkat tyto chvíle v horké a léčivé vodě lázní Rottal Terme. Právě v této chvíli působí léčivé účinky originální vody termálních lázní Bad Birnbach ještě silněji než jindy .Odborníci považují opakováné střídání tepla azimy za další přínos pro naše zdraví.

Doposud ale mělo mnoho návštěvníků ze sněhu a ledu obavy. Toho se už ale v místních lázních v Bad Birnbachu nikdo nebojí. Již několik let  jezdí v chladném ročním období tzv. „županové expresní taxi“. Toto v Německu ojedinělé expresní taxi zaveze hosty (až800 hostů, ubytovaných v rodinných apartmánech i ve velkých hotelech)zdarma z postele přímodo lázní a zpět.Pouze v minulém roce dopravilo „županové expresní taxi“celkem 9. 000 lázeňských návštěvníků k našim lečivým horkým pramenům.

Až do 30. dubna 2017 jezdí „županové expresní taxi“ denně – včetně víkendů a svátků.Od 9.ledna nabízíme všem hostům, kteří u nás stráví více jak 7 dní a vlastní kartu Chrysanticard, zvýhodněnou cenu.S touto kartou je lázeňské koupání podle principu Ski-Passu možné od 8 Euro na celý den.

To jsou dobré zprávy především pro ty, kteří podléhajístresu a chronickým bolestem.„Pocity vyčerpání a stresu mají prokazatelný vliv na výkonnost a kvalitu našeho života“ , tvrdí  ortoped Dr. Thomas Laser.„Termální lázně s četnými nabídkami procedúrnapomáhající ke snížení stresu sehrály již od nepaměti důležitou roli při léčení různýchporuch.Aktuální studie, pověřená spolkem léčivých a termálních lázní Dolního Bavorska, které se zúčastnila i univerzita z Würzburgu, prokazuje po lázeňském pobytu v Bad Birnbachu jedinečné regenerační účinky.

Obzvlášť na konci terapie napomáhající ke snížení stresu se objevují známky zlepšení.Dva příklady: Během pobytu v Bad Birnbachu se průměrná hodnota prožitého stresu, měřená na tzv. „stresovém barometru“, snížila z 55 na 31 bodů.

Vědci z Würzburgu zjistili, že se bolesti při chronických onemocnění snížily na vizuální analogové škále z 4,4 na 2,2 ‘‘, tvrdí medik Dr. Thomas Laser.

Další studie, která proběhla ve spolupráci s univerzitou Ludwig-Maximilians-Universität München (LMU), může být brzy ukončena.V tomto výzkumu (AGES „aktivně proti vyčerpání a stresu“) bylo navíc k vodoléčbě a fyzikální terapii přidáno tzv. psychoedukativní opatření. Bad Birnbach tímto jednoznačně převzal roli průkopníka. Bad Birnbach má jedno z nejlepších hodnocení od hostů m.j. pro svoji neobyčejnou polohu, atmosféru, jedinečnou péči a pohostinnost.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *