Kulturní centrum – Pivovar Domažlice dostalo Českou cenu za architekturu

Kulturní centrum – Pivovar Domažlice získalo významné ocenění v rámci udílení Českých cen za architekturu. Zrekonstruovaný objekt obdržel Cenu ministerstva pro místní rozvoj za prosazování kvalitní výstavby prostřednictvím architektonických soutěží.

Hodnotitelé ocenili, že „z architektonické soutěže vzešla příkladná rekonstrukce, která přizpůsobila původní budovu novým účelům.“ Ministerstvo pro místní rozvoj také vyzdvihuje, že „byl původní objekt zachován a upraven. Mnohé obdobné stavby takové štěstí neměly. Přestavba podpořila duch stavby a vytvořila chodsky vlídné prostředí. Rekonstrukce je kvalitně provedena, může se chlubit propracovanými detaily, ponechanými původními nosnými konstrukcemi a přiznanými novodobými zásahy.“

Cenu při slavnostním galavečeru převzal starosta Domažlic Radek Wiesner spolu se zástupci atelieru Mepro.

Česká cena za architekturu je soutěžní přehlídka, jejímž vyhlašovatelem je Česká komora architektů. Záměrem ČCA je propagace kvalitních výsledků práce etablovaných i začínajících architektů směrem k veřejnosti, a to nejen z hlediska jejich estetické a technické kvality, ale především v souvislostech jejich vzniku, vztahu k okolí a společenského přínosu.

Stavba Kulturního centra – Pivovar Domažlice již dříve uspěla v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje a také v klání Opera Civitatem.

Zdroj: www.domazlice.cz – Josef Babor

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *