Konečně první místo! Do Černošína putuje zlato z pohárové soutěže v tanci

V Klatovech se o víkendu konala pohárová soutěž pod názvem Poslední tanec sezóny 2018.  Do devátého ročníku se přihlásily desítky tanečních souborů z celé republiky, které čítaly dohromady kolem pěti stovek mladých tanečníků.  Pořadatelem soutěže byla taneční skupina Marty Dance, která si na úvod připravila nesoutěžní předtančení ve stylu 1. republiky.
Za Černošín soutěžila skupina 11Stars pod vedením Veroniky Merglové.  “Do Klatov jsme si připravily s děvčaty dvě choreografie Bumerang a Don´t Give Up!  Na tuto soutěž jsme jely poprvé, takže jsme ještě nevěděly, co čekat. Soutěž byla úžasná, skvěle zorganizovaná i dobře řízená.  Soutěžní choreografie posuzovala pětičlenná odborná porota. Soutěžily jsme v kategorii DanceArt – děti, za obě choreografie jsme si vysloužily pěkné známky. Za choreografii Bumerang jsme si přivezly 2. místo a za choreografii Don´t give Up! konečně první místo! Byly jsme nadšené, tekly slzy štěstí a radosti, a to nejen nám, ale i rodičům, kteří tam s námi byli jako podpora. Pro nás je to tak skvělý závěr taneční sezony 2018 a výborná motivace do roku 2019,” uvedla Veronika Merglová.
Dvanáct děvčat neskrývalo nadšení a plakalo radostí. “Trénujeme pravidelně, já už chodím tančit dva roky. Máme skvělou taneční partu. Na soutěž jsme jely s trémou, trochu jsme se bály, ale pak, když jsme zjistily, že jsme vyhrály, tak jsme měly obrovskou radost a brečely jsme a naše maminky také plakaly. Ještě to prý všichni oslavíme,” řekla za celý taneční tým desetiletá Kristýna Bursová z Černošína.
Starosta města Miroslav Plincelner je na tanečnice pyšný. “Kdo umí, ten umí. Naše děvčata prostě ukázala, co v nich je,” chválí vítězný tým Miroslav Plincelner.
Martina Sihelská
Foto 11Stars Černošín

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *