Komunisté v Plzeňském kraji mají nové vedení. Do Senátu navrhují Jana Rejfka z Dešenic

Do podzimních krajských voleb povede komunisty v Plzeňském kraji současný zastupitel, poslanec Sněmovny z Klatovska a stínový ministr dopravy Karel Šidlo (na snímku vlevo). Rozhodli o tom delegáti krajské konference KSČM, která se v sobotu uskutečnila v Plzni. Jasný už je také kandidát na senátora ve volebním obvodě č. 7 Plzeň-město, kam kromě plzeňského obvodu Slovany patří také celý okres Plzeň-jih a část okresu Klatovy. Bude jím bývalý starosta Dešenic na Klatovsku Jan Rejfek (na snímku vpravo).

Karel Šidlo je zastupitelem Plzeňského kraje nepřetržitě už od vzniku tohoto orgánu, tedy od roku 2004. Kandidátku KSČM vedl už při minulých volbách v roce 2012, které dopadly pro komunisty úspěchem. Krajskou radu tvoří společně s ČSSD, komunisté v ní mají jednoho náměstka hejtmana a jedna člena rady. Šidlo je členem Poslanecké sněmovny od roku 2006.

Bývalý starosta Dešenic Jan Rejfek, který za komunisty bude kandidovat do Senátu v obvodě č. 7, už o tento post usiloval před čtyřmi lety ve volebním obvodě číslo 11, který tvoří Domažlicko a část Klatovska. Tehdy voliči vybírali ze šesti kandidátů a senátorem se nakonec stal Jan Látka z ČSSD.

 

Komunisté v Plzeňském kraji zvolili také nové vedení. Staronovým předsedou se stal Miroslav Kavij z Klatov a místopředsedy Karel Kvit z Plzně, Miroslav Šimánek z Tachovska a Ladislav Urban z Domažlic.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *