Starostové a Patrioti podepsali volební partnerství s podporou Svobodných a Soukromníků

Zástupci hnutí Starostové a nezávislí STAN), hnutí Občané patrioti (OPAT), Strany svobodných občanů (Svobodní) a Strany soukromníků České republiky (Soukromníci) dnes 7. června podepsali smlouvu o spolupráci ve volbách do Zastupitelstva Plzeňského kraje 2016. Za STAN dohodu podepsal Ing. Pavel Čížek, za OPAT Ing. Jan Michálek, za Svobodné Ing. Lenka Brčková a za Soukromníky Ing. Jiří Jindra). Dohoda se netýká spolupráce pro letošní senátní volby v obvodě č. 7 Plzeň-město. OPAT a Soukromníci do nich nominují vlastní kandidáty.

Všechny zúčastněné subjekty se shodly, že nejdůležitějšími otázkami spolupráce jsou témata zabývající se regionálním rozvojem. “Ten není možný není možný bez dlouhodobých pravidel. Chceme stabilizovat dotační programy pro rozvoj venkova, pro pomoc obcím a to tak, aby podpora regionů rostla a ne se snižovala jako doposud,” píše se v právě podepsaném dokumentu.

 

 

  • Priority:
  • V sociální oblasti je nutné přizpůsobit služby potřebám stárnoucí populace. Kraj by měl zásadně podpořit zejména terénní domácí služby, podporovat rozvoj soukromých zařízení poskytujících sociální služby a zkvalitňovat vybavenost krajských pobytových sociálních zařízení.
  • Kraj dlouhodobě zanedbal podporu cestovního ruchu či obnovy památek a tím zdaleka nevyužívá svůj potenciál národního parku, chráněných území a množství kulturních památek. Toto chceme zásadně změnit. S tím souvisí i podpora místní zaměstnanosti, místních podnikatelů. Budoucnost nevidíme ve velkých „montovnách“, ale v drobných a středních firmách.
  • Páteří rozvoje je doprava. Chceme se zaměřit na přípravu investic silnic 1. a 2. třídy tak, aby bylo zkvalitněno napojení oblasti Sušicka, Horažďovicka, Kralovicka aj. Veřejná doprava potřebuje dokončení integrovaného dopravního systému a odstranění chyb, které při jeho částečném zavedení vznikly.
  • Zdravotnictví kraje disponuje kvalitní záchrannou službou a nerovnoměrnou sítí krajských nemocnic. Úkolem je dostupnost ambulantních služeb pro všechny obyvatele kraje a zefektivnění ztrátového provozu krajských nemocnic.
  • V oblasti sportu stojí před krajem úkol podpořit větší měrou sportovní aktivity dětí a mládeže.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *