Komunisté respektují výsledky krajských voleb. Jsou připraveni podílet se na správě a dalším rozvoji Plzeňského kraje ve prospěch občanů

Výkonný výbor KV KSČM v Plzni se sešel v neděli po krajských a senátních volbách. Jeho členové  zhodnotili výsledky voleb. Komunisté ztratili v novém Zastupitelstvu Plzeňského kraje šest z dvanácti mandátů. V minulém období byla KSČM součástí krajské vlády. Tvořili ji společně s ČSSD.

Výkonný výbor KV KSČM schválil toto prohlášení:

“KV KSČM děkuje všem voličům, kteří odevzdali ve volbách svůj hlas pro kandidáty KSČM. Této Vaší důvěry si vážíme a budeme usilovat o to Vás nezklamat.

Blahopřeje ke zvolení všem kandidátům, zvoleným do krajského zastupitelstva.

Děkuje všem kandidátům, kteří kandidovali za KSČM, za vzornou reprezentaci KSČM a její politiky před voliči, i kandidátu KSČM na senátora ve volebním obvodu č. 7 Plzeň – město.

Vyjadřuje odhodlání KSČM dále se prostřednictvím svých zastupitelů aktivně podílet na správě a dalším rozvoji Plzeňského kraje ve prospěch občanů kraje.

Vyjadřuje tímto připravenost KSČM jednat po volbách o možné povolební spolupráci při sestavování nových orgánů zastupitelstva kraje, ale i z dlouhodobých politických zájmů.

Prohlašuje, že pokud bude KSČM oficiálně požádána, jsme připraveni ve druhém kole senátních voleb podpořit našimi hlasy levicového kandidáta ve volebním obvodu č. 7 Plzeň – město.

Podle našich prvotních informací proběhly volby čestně a KSČM výsledky voleb v Plzeňském kraji respektuje.”

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *