Klatovy budou hostit putovní výstavu k soutěži Stavba roku Plzeňského kraje 2014

Mimořádně silně zapůsobilo v letošním ročníku soutěže Stavba roku Plzeňského kraje město Klatovy. Reprezentovaly ho celkem tři stavby, z nichž jedna získala prestižní titul a druhá Čestné uznání poroty. Nyní se do Klatov stěhuje putovní výstava k soutěži, na pobočce České spořitelny na náměstí Míru bude k vidění od 14. do 25. září 2015.

Návštěvníci si na výstavě mohou prohlédnout všechny stavby, které se utkaly o titul Stavba roku Plzeňského kraje 2014. Připojen je i jejich stručný popis a u nominovaných a oceněných objektů hodnocení odborné poroty.

Titul Stavba roku Plzeňského kraje 2014 v kategorii sportovní a volnočasové stavby získal klatovský Pavilon skla. Projekt Zatraktivnění areálu letního kina v Klatovech na kulturní centrum si vysloužil nominaci na hlavní ocenění a také Čestné uznání poroty.

„Revitalizace letního kina a oprava výstavního pavilonu mají společné to, že oba areály se nachází blízko historického centra města. Krom historických budov tak dochází k úpravě dalších prostor, včetně zpřístupnění veřejné zahrady u Pavilonu skla. Vznikají tak nové příležitosti pro pořádání kulturních akcí a Pavilon skla nabízí velmi rozsáhlou, ucelenou sbírku regionální šumavského skla Lötz z Klášterského Mlýna,“ představuje úspěšné klatovské stavby starosta města Rudolf Salvetr.

Třetím reprezentantem Klatov v soutěži byla přístavba bazénu se zábavním a lázeňským blokem. „Rozšíření plaveckého bazénu zvýšilo jeho atraktivitu pro návštěvníky zejména z řad rodin s dětmi a zároveň přineslo i modernizaci technologického ošetření vody. Za zcela zásadní považuji fakt, že jsme zvolili variantu, kterou jsme byly schopni zafinancovat bez zadlužení města a s cílem, aby nedocházelo ke zvyšování provozních nákladů,“ doplnil starosta.

Soutěž Stavba roku Plzeňského kraje se letos konala už podvanácté. Z 39 přihlášených staveb jich 22 nominovala porota do hlavní části soutěže. Čtyři se pak ve své kategorii pyšní prestižním titulem Stavba roku Plzeňského kraje 2014. Patří mezi ně budova společnosti BRUSIVO Rokycany (novostavby), Stará synagoga v Plzni (rekonstrukce budov), nová komunikace s mostem na Jateční třídě v Plzni (dopravní a inženýrské stavby) a Pavilon skla v Klatovech (sportovní a volnočasové stavby).    (tz)

 

Putovní výstava má v Klatovech už svoji pátou zastávku, poté se bude stěhovat do Tachova.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *