Kino Beseda se rozloučí s Ovčáčkem Čtveráčkem

V úterý 7. února ve 22 hodin uvede Kino Beseda přenos derniéry divadelního trháku Ovčáček Čtveráček. Inscenace Městského divadla Zlín, inspirovaná absurdním sledem událostí kolem udílení státních vyznamenání 28. října v roce 2016, vyvolala obrovskou vlnu zájmu, všechna představení byla beznadějně vyprodána. Derniéra, která se uskuteční v pražském Divadle za plotem v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice, se vyprodala do posledního místa během 8 minut. Pro nebývalý zájem se divadlo rozhodlo zprostředkovat představení co nejširšímu publiku v celé České republice pomocí přenosu do kin.

Přenos na plátna kin je poslední možností, jak shlédnout inscenaci Ovčáček Čtveráček, označovanou jako „nekorektní kabaret“. „Diváci Kina Beseda v Plzni budou mít v úterý 7. února od 22 hodin poslední šanci vidět divadelní hit současnosti, který strhl ohromný zájem diváků v celé České republice,“ říká Ivana Hušáková, manažerka komunikace a marketingu Kina Beseda. „Díky satelitnímu přenosu se hra dostane k divákům čtyř desítek českých kin a promítat se bude pouze jeden den.“

Hra Ovčáček Čtveráček byla uvedena v Městském divadle Zlín v listopadu 2016. Tvůrci jejím prostřednictvím reagovali na aktuální dění kolem státních vyznamenání 28. října, kdy rozhodnutí prezidenta Zemana nevyznamenat pamětníka holocaustu Jiřího Bradyho údajně kvůli setkání jeho synovce, ministra kultury Daniela Hermana s dalajlamou, vyvolalo vlnu kritiky. Režisér Petr Michálek našel uměleckou paralelu s Havlovskou postavou Hugo Pludka ze Zahradní slavnosti, který dosahuje společenského vzestupu pomocí dokonalého ovládnutí obsahově vyprázdněných frází. Kabaret je tak humornou parodií na mediální svět, který relativizuje pravdu a objektivní skutečnost.

Hlavní postavu, jejímž předobrazem je mluvčí prezidenta ČR Jiří Ovčáček, představuje Marek Příkazský, který jako by se do role přímo vtěloval. Podle slov tvůrců osmdesát procent scénáře titulní postavy bylo vybráno z vystoupení skutečného mluvčího v médiích.  V inscenaci dále vystupuje Jiří Brady, Daniel Herman, dalajlama, Jindřich Forejt, objeví se tu také několik politiků, novinářů či Daniel Hůlka a další.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *