Kdo má rád jiřinky, nemůže chybět v zoo

Druhý zářijový víkend ožívá každoročně statek Lüftnerka v plzeňské zoologické a botanické zahradě výstavou nejvýraznějších květin pozdního léta a začátku podzimu – jiřinek. Letošní rok, suché a horké léto, jim příliš nepřálo; přesto i letos půjde o největší výstavu těchto květin v západních Čechách. I proto, že na Lüftnerce vystavují pěstitelé nejen z Plzeňského kraje, ale i ze středních Čech. Velice zajímavá kolekce vždy pochází od šlechtitelů z Průhonic.

Již loni byly vystaveny vedle jiřin též moderní kulovité kultivary chryzantém. Nebudou chybět ani letos. Novinkou bude přehlídka stále oblíbenějších aksamitníků čili afrikánů. Výrazným květenstvím jsou ozdobou parků, tradičních i moderních zahrad a bohatě kvetou až do prvních podzimních mrazíků.

Sobotní a nedělní návštěvníci Zoologické a botanické zahrady města Plzně budou moci navštívit ve vinném sklípku na Lüftnerce též přehlídku u nás pěstovaných stolních a moštových odrůd  révy. Všechny vzorky byly vypěstovány na vinici sv. Kláry v Praze-Tróji.

Za týden 16. a 17. září bude patřit statek Lúftmerka lidovým řemeslům a dovednostem, ukázkám tradičního zpracování zemědělských produktů a také folklóru oslavujícího čas sklizně a bohatou úrodu

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *