Karlovarský kraj chce znovu vypsat zakázku na nákup ekologických autobusů

Karlovarské hejtmanství v co nejkratším čase znovu vypíše zakázku na nákup autobusů na CNG pro veřejnou dopravu v regionu. Do původního zadávacího řízení se totiž přihlásil jen jeden uchazeč, který navíc předložil nabídkovou cenu, jež výrazně převyšovala předpokládanou hodnotu veřejné zakázky. Rada Karlovarského kraje proto dnes odsouhlasila zrušení stávajícího zadávacího řízení s tím, že urychleně začne příprava nového.

Kraj na pořízení ekologických autobusů získal v minulosti dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu v celkové výši téměř 592 milionů korun. “Vzhledem k tomu, že se ale do zadávacího řízení přihlásil jen jeden uchazeč a nabídková cena byla více než jedenkrát vyšší oproti předpokládané hodnotě zakázky včetně opce, po pečlivém zvážení všech okolností schválila Rada kraje zrušení zadávacího řízení. Co nejrychleji jej ale chceme vyhlásit znovu, abychom nepřišli o získanou dotaci,“ uvedl hejtman Petr Kulhánek.

Krajský zastupitel Jan Bureš je ale přesvědčený, že mělo hejtmanství autobusy autobusy koupit, byť byla cena vyšší, než se předpokládalo. “I tak by se to kraji vyplatilo. Času na nové výběrové řízení už máme málo a bylo by fatální, abychom přišli o tak velkou dotaci,“ dodal Jan Bureš.

Zdroj: Karlovarský kraj, ilustrační foto

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *