Karla IV. oslaví také v Dobřanech

I Dobřany na jižním Plzeňsku se připojí k oslavám 700. výročí narození Otce vlasti. V pátek 13. května je zahájí výstava Karel IV. – Život Otce vlasti. O den později jsou vyznavači turistiky zváni na putování pro celou rodinu Po stopách Karla IV. a 15. května se v kině Káčko promítá Noc na Karlštejně. Oslavy narození Největšího Čecha potrvají v Dobřanech až do konce září a přinesou ještě další filmová a divadelní představení.

Výstava Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského bude umístěna v kostele sv. Víta a návštěvníci budou mít k dispozici i pracovní listy, díky nimž si z ní odnesou intenzivní zážitek i poznatky. Výstava bude přístupná v otevírací době infocentra, a to až do 30. září.

Putování Po stopách Karla IV. startuje v sobotu 14. května mezi devátou a jedenáctou hodinou dopolední od starého mostu. Je určeno všem, kdo se rádi projdou a při tom se i něco zajímavého dozvědí, bez ohledu na věk.

Na nedělní odpoledne pak kino Káčko přichystalo projekci filmového muzikálu Noc na Karlštejně. Komedie s Vlastimilem Brodským v roli Karla IV. se promítá od 15 hodin. Další film je pak připraven na 4. září: hrát se budou Slasti Otce vlasti s Jaromírem Hanzlíkem coby kralevicem Karlem a Danielou Kolářovou jakožto Blankou z Valois.

Dobřanské oslavy Karla IV. uzavře 27. září představení divadelního souboru při plzeňském Církevní gymnáziu Noc na Karlštejně.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *