Karel Vágner pokřtil vánoční CD plzeňského mužského kvintetu Hlasoplet

Známý český hudebník Karel Vágner se stal kmotrem vánočního alba mužského kvintetu Hlasoplet, pro nějž většinu skladeb napsala dvojice autorů Zdeněk Lahoda – Vilém Dubnička. Vzniklo tak 10 hravých a vtipných písní s vánoční tématikou. Křest CD s názvem „Betlém aneb České Vánoce a capella“, které vydává společnost Multisonic, se odehrál v sobotu 29. 11. při rozsvícení stromu na Vánočním dvoře v Dobrovízi u Prahy.

Na tajemný příběh narození Ježíška se autoři písní podívali očima jeho aktérů – Marie, Josefa,

samotného Ježíška, ale i oslíka, krávy nebo vola. „Magickou atmosféru dokreslují netradičním pohledem klasické atributy Vánoc – sněhulák, sobi nebo jmelí. Chybět nebude ani originální Plzeňská koleda,“ prozrazuje textař a divadelník Vilém Dubnička. Druhý z dvojice autorů Zdeněk Lahoda je zároveň i zakladatelem a frontmanem vokálního kvintetu Hlasoplet. Na CD se dále autorsky podíleli Radmila Štěpánková a David Vaňáč.

Hlasoplet vznikl v roce 2003, kdy všichni členové vystupovali v Divadle J. K. Tyla. Jedinečné hudební těleso, složené z pěti profesionálních hlasů s dlouholetými zkušenostmi, nemá na české hudební scéně obdoby. Úspěšně vystupují také v zahraničí, například v Berlíně či v Bruselu. Od převzatých hitů české i světové hudby míří Hlasoplet stále více k vlastní tvorbě, což potvrzuje právě vydané vánoční CD. Hlasoplet vystupuje ve složení: 1. tenor Petr „Břéťa“ Berchtold, 2. tenor Zdeněk Lahoda, baryton Viktor „Fido“ Fiedler, 1. bas David Vaňáč nebo Radek Štědronský Shejbal a 2. bas Jan Fraus.

Příznivci Hlasopletu se s novými písničkami mohou setkat na živo při vánočních koncertech, které se odehrají 18., 20. a 21. prosince od 19 hodin na Malé scéně Nového divadla v Plzni. „Bude to takové příjemné vánoční posezení a popovídání s písničkami,“ zve frontman Hlasopletu Zdeněk Lahoda. Vstupenky jsou k dostání prostřednictvím sítě Plzeňská vstupenka.

Daniela Vítová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *