Kam zdarma do muzea? Za kulturou bez koruny v kapse podle Kudy z nudy – díl II.

Vždycky když se zhorší počasí je ideální čas na návštěvu muzea, galerie i dalších památek. A každého z nás potěší, když ušetří nějakou tu korunu. Kudy z nudy radí, kam zajít do muzea a nezaplatit přitom vůbec nic (anebo pouze symbolické vstupné). Ze široké nabídky si určitě vybere každý, avšak vybírejte pečlivě – některá místa otevírají zdarma pouze v určité dny.

Vstupy zdarma nabízí řada měst
Během roku si můžete zdarma prohlédnout všechny stálé expozice Moravské galerie v Brně, čili Místodržitelský palác, Uměleckoprůmyslové muzeum a Pražákův palác.

Do Oblastní galerie v Liberci se zdarma podíváte každý čtvrtek. Také Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích nabízí volný vstup do všech svých expozic, a to během státních svátků (8.5., 28.9., 28.10., 17.11. a 1.1.). V nedaleké Roudnici nad Labem je každý pátek v měsíci vstup volný do Galerie moderního umění. Také Galerie moderního umění v Hradci Králové má volný vstup, a to každou první středu v měsíci.

Stálá expozice v Galerie výtvarného umění v Ostravě je přístupná zdarma každý pátek. A co třeba Muzeum umění v Olomouci? Po velké a nákladné rekonstrukci je opět otevřeno Muzeum moderního umění a Arcidiecézní muzeum, kde najdete dechberoucí moderní expozice. Zadarmo sem můžete vstoupit 17. 5. (Olomoucká muzejní noc – mimořádně otevřeno do 22.00), 1. 6. (Mezinárodní den dětí), 2. 6. (Noc kostelů – platí jen pro Zdíkův palác od 18.00 do 21.00), 7. – 8. 9. (Dny evropského dědictví) a na státní svátky 28. 9. a 28. 10. Také Slezské zemské muzeum v Opavě nabízí pár dnů v roce bezplatný vstup. Letos mezi nimi bude: Den Země 19. 4. 2024 (vstup zdarma na edukační program), Mezinárodní den muzeí 18. 5. (vstup zdarma po celý den), Slezská muzejní noc 7. 6. 2024 (vstup zdarma od 17 do 22 hodin), Mezinárodní noc pro netopýry 28. 8. 2024 (vstup zdarma od 18 hodin) a Den boje za svobodu a demokracii 17. 11. (vstup zdarma po celý den). Zdarma je v sezóně přístupné také středočeské vojenské muzeum Lešany. Sezóna 2024 začíná v sobotu 25. května tematickým dnem s ukázkami a končí 30. září 2024.

Zdroj: https://www.kudyznudy.cz, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *