Kam za kulturou a zábavou – na TACHOVSKU

Odepsané železnice
Stříbro – Stříbrská knihovna zve na vernisáž výstavy fotografií pod názvem Odepsané železnice. Jde o snímky členů fotoklubu FO3 Plasy. Zahájení se koná 8. září od 17 hodin, výstava potrvá až do konce října. Při vernisáži se osobně představí autoři fotografií Daniela Brabcová, Jiří Dobrý a jako hosta uvítají Josefa Teršla. (sih)
Křest knihy Petry Metelkové
Planá – Ve čtvrtek 9. září jste zváni na křest knihy Spokojeně a fit plánské autorky Petry Metelkové. Akce začíná v 18 hodin v sále plánské knihovny, vstup volný pro širokou veřejnost. (sih)
Výroční schůze rybářů ve Stříbře
Stříbro – Tradiční výroční schůze rybářů MO ČRS Stříbro je naplánována do kina Slavia na sobotu 11. září od 9 hodin. Na přetřes přijde zpráva o celoroční práci organizace, o výlovech rybníků i starostech kolem vody a práce rybářské stráže. (sih)
 

Opožděné Městské slavnosti
Stříbro – Opožděné Městské slavnosti se budou konat ve Stříbře 11. září. Oproti klasickému červnovému datu budou tyto zahájeny až v 16 hodin, v programu vystoupí Chodovarka, Cheerleaders DDM Stříbro, Sparkles, Boogie Boys, Marta Jandová s kapelou. Slavnosti budou ukončeny ve 21.30 hodin ohňostrojem. (sih)

Chovatelská a bodovací výstava
Stříbro – Letos už 28. bodovací výstava králíků, holubů a drůbeže se bude konat ve Stříbře v sobotu 11. září v chovatelském areálu v Mánesově ulici. Zahájení akce je v 9 hodin, v 16 hodin proběhne vyhodnocení a ocenění nejlepších kusů, výstava se zavře úderem 17. hodiny. Na místě bude i hudební produkce v podání DUA Žákovce.
Soutěž o čestné ceny a poháry:  pohár starosty Města Stříbra pana M. Záhoře, pohár místostarosty Města Stříbra pana Bc. K. Lukeše, pohár poslance PČR ing. V. Votavy, pohár Mgr. M. Nenutila,  pohár starosty města Vohenstrauss a KTZV Vohenstrauss,  memoriál př. K. Klímy a př. V. Žůrka, memoriál př. V. Bartoše. (sih)

Promenádní koncert

Stříbro – V pořadí 54. Promenádní koncert se bude konat v sobotu 11. září před budovou Základní umělecké školy ve Stříbře od 15 hodin. Vystoupí Zlatíčka ze Stříbra pod taktovkou Daniela Baxy. (sih)
GIOIA ve Světcích
Světce –  Závěrečný koncert festivalu Dveře jízdárny dokořán se bude konat v neděli 12. září od 15 hodin a bude patřit slovenskému hudebnímu triu GIOIA. Informace o předprodeji vstupenek a dalších akcích najdete na webových stránkách tachovského infocentra. (sih)
Výstava ve 100dole
Planá – Zajímavá výstava se připravuje v Plané v podání plánských výtvarníků a seskupení Pampeklec. Zahájena bude v neděli 12. září v 17 hodin ve stodole v Lipové ulici. Výstava potrvá do 8. října. (sih)
Pletená krása z pedigu
Černošín – Novou výstavu připravují v černošínském muzeu. Jde o výrobky z pedigu, které vytvořila černošínská Ivana Klepsová. Výstava bude slavnostně zahájena v úterý 14. září v 17 hodin. Všichni jste zvání nejen na tuto výstavu, ale i stálou expozici. (sih)
Z Černošína na konec světa
Černošín – Z Černošína na konec světa, tak se jmenuje výstava fotografií, které městu zapůjčila 86-letá Marie Kobzová. Ta za svůj život projezdila celou Evropu a troufla si ještě dále. Dokonce je držitelkou Certifikátu, že překročila polární kruh, viděla a chodila i v horkém popelu u živé Etny. Výstava je nainstalována ve vstupním prostoru Městského úřadu v Černošíně a bude tam k vidění až do konce měsíce září. (sih)

Vzorná hospodyňka ve Stříbře
Stříbro – Hezkou výstavu můžete vidět ve stříbrském muzeu. Nese název Vzorná hospodyňka, aneb z domácnosti našich prababiček a většinou expozice přivezli Jarmila Straková z Andělic a Jiří Sauko z Branky. Výstava potrvá až do 11. září. (sih)

Ilustrační foto Městské muzeum Stříbro

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *