Kalamity Jane pokřtí nové CD Michala Šindeláře a Jakuba Kořínka. Vstup do klubu zdarma!

Oblíbená herečka ze slavných pořadů Ivana Mládka Lenka Šindelářová alias Kalamity Jane pokřtí zbrusu nové CD Michala Šindeláře a Jakuba Kořínka. Slavnostní křest se bude konat tuto středu 21. října v klubu Excelent Urban Pub Comix v Plzni – VSTUP ZDARMA.

Nové CD nazvané První ani poslední je autorským počinem Michala Šindeláře a Jakuba Kořínka. Kromě zmíněných interpretů si na CD zahrál i baskytarista léta působící ve skupině Fleret Marek Abrahám a multiinstrumentalista Michal Rajtmajer.

Deska byla natočena ve studiu Svárov, jehož služby využívají i takoví umělci jako např. klávesista od Lady Gaga – Brockett Parsons, Aneta Langerová, Marek Ztracený nebo Debbie.

Michal Šindelář je občasným hostem v kapele George and Beatovens. Proto je jedinou převzatou písní na novém cédéčku skladba Petra Nováka (text Pavel Vrba), kterou sám nestihl natočit, nazvaná Lásky je, zdá se mi, míň. Na tuto píseň bude také v polovině listopadu vznikat videoklip. Ten se bude točit v Plzni a zhostí se ho několik mladých a nadějných kreativců.

Kromě Lenky Šindelářové už je kmotrem desky Jiří Schmitzer. Speciálně pro Michala Šindeláře totiž napsal text skladby Já pravdu mám, která vyšla v roce 2004 na jeho prvním sólovém albu Padaly hvězdy.

Informace o CD: První ani poslední

Délka: 40 min, 11 skladeb

Česky

Autoři textů a hudby:    Michal Šindelář, Jakub Kořínek

Píseň Lásky je, zdá se mi, míň – Petr Novák

 

 

Michal Šindelář působil v kapele Katapult, kde po boku svého otce „Dědka“ Šindeláře 8 let bubnoval. Posléze se vydal na sólovou dráhu a věnuje se netradičně hraní na kytaru, zpěvu a psaní autorských skladeb (Hořely, padaly hvězdy, Já pravdu mám, Hledám ráj, Feedback atd.). Hraje také s kapelami Semtex a Banjo bandem Ivana Mládka. Dosud odehrál přes 1400 koncertů a vydal 4 sólové desky a na 30ti dalších spolupracoval. V létě 2015 vystoupila v Plzni americká folkrocková písničkářka, zpěvačka a kytaristka Suzanne Vega a Michal s Jakubem jí dělali předskokany.

Jakub Kořínek – hudební skladatel a textař, hudebník a zpěvák, jeden z největších objevů bluesových hráčů mladé generace na naší scéně a výherce „New blues generation“ v rámci festivalu „Non stop blues“ . Vydal dvě autorské desky a na dalších třech se spolupodílel.

 

Plán vystoupení Michala Šindeláře a Jakuba Kořínka pro nadcházející období:

21.10.                 19:00                  Plzeň, Excelent Urban Pub Comix – křest CD s Lenkou Šindelářovou

 

6.11.                   20:00                  Plzeň, Buena Vista Club s kapelou REPLAY

 

11.11.                 20:00                  Praha, Slušnej kanál – v jednání David Koller jako kmotr CD

 

28.11.                 16:00                  Rokycany

 

30.11.                 17:15                  Žatec

 

17.12.                 20:00                  Plzeň, Buena Vista Club s kapelou KEKS

 

18.12.                 17:00                  Volduchy

 

19.12.                 20:00                  Benešov s kapelou KEKS

 

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *