Jezero Medard opět bodovalo! Lidé si studii jeho využití vybrali v soutěži Stavby Karlovarského kraje

Jezero Medard opět bodovalo! Hattrickem skončila pro územní studii a jeho využití účast v 22. ročníku soutěže Stavby Karlovarského kraje. Dokument, který navrhuje budoucí využití území v okolí jezera Medard u Sokolova, zvítězil v hlasování veřejnosti v kategorii projektů, získal 2. místo odborné poroty a cenu časopisu Stavebnictví. Završilo se tak úsilí společnosti Sokolovská uhelná a Karlovarského kraje o vznik studie, která stanovuje základní parametry a uspořádání nové podoby lokality. Zpracovatelem studie se stal architektonický a projekční ateliér A8000.

Ocenění během slavnostního večera v Galerii umění Karlovy Vary přebíral Pavel Poc, člen představenstva společnosti Sokolovská uhelná a skupiny SUAS GROUP: „Ohromně nás těší cena za hlasování veřejnosti, protože projekt využití okolí Medardu děláme právě pro veřejnost. Krásným úspěchem je 2. místo od odborné poroty, bereme ho jako ocenění odborníků pro architekty z ateliéru A8000, kteří odvedli fantastickou práci. Za sebe osobně mám obrovskou radost z ceny časopisu Stavebnictví. Zástupkyně redakce dokonale pochopila náš záměr, a sice, že vzniká projekt, který umožní udržitelný rozvoj okolí jezera, zároveň ochrání kvalitu životního prostředí a krajina se tak vrátí do rukou a srdcí lidí, kterým patří.“

Už v příštím roce se kolem jezera začne budovat multifunkční stezka, jež navždy zachová přístup podél celého břehu všem lidem. Na ni pak postupně naváže zástavba, zázemí pro vodní sporty, bydlení nad jezerem a řada služeb včetně obchodů, restaurací a další infrastruktury. Více o studii se mohou zájemci dozvědět na webu skupiny SUAS GROUP:
https://www.suasgroup.cz/projekty/uzemni-studie-jezera-medard

Zdroj: Sokolovská uhelná

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *