Víme, jak to bude při stávce německých strojvůdců. Bavorský expres s trojím přestupem

Jak jsme slíbili v úterním článku na Českém pohledu týkajícím se omezení přeshraničních linek při nejnovější stávce na německé železnici, přinášíme podrobnosti.

Odborový svaz strojvedoucích GDL u dopravce Deutsche Bahn AG vyhlásil po měsíci jednání další stávku, která začne ve čtvrtek 7. března, ve 2:00 hod. a skončí v pátek 8. března ve 13:00 hod. Stávka naruší provoz některých spojů mířících z České republiky do Německa a opačně. Omezení se dotkne zejména vlaků linky Praha – Berlin / Hamburg / Kiel / Flensburg a regionálních spěšných vlaků Cheb – Marktredwitz. V noci před stávkou (6./7. ledna) také již nepojedou noční vlaky do a z Německa. “Vzhledem k rozsahu stávky musí cestující počítat, že spoje budou dotčeny ještě i po oficiálním konci stávky, tedy ještě po většinu pátečního dne. Prosíme cestující, aby sledovali aktuální informace na webu Českých drah nebo v aplikaci Můj vlak,” uvedl Filip Medelský z Českých drah.

“Doporučujeme cesty v období stávky do/z Německa provést do středy 6. března odpoledne, nebo je odložit až na sobotu 9. března. V době stávky je třeba počítat s významně omezeným železničním provozem na většině území Německa. Cestující, kteří kvůli stávce své jízdenky nevyužijí, je mohou buď vrátit a jízdné dostanou zpět v plné výši, nebo mohou jízdní doklad použít až do 15. března. U jízdenek je zrušena vazba na konkrétní vlak. Cestujícím doporučujeme pro nové cesty zakoupení místenek,” sdělil Medelský.

Opatření v dálkové dopravě
V důsledku stávky na německé železnici budeme muset přistoupit k úpravě trasy dálkových vlaků EC Berliner, které ve čtvrtek a pátek pojedou pouze v úseku Praha – Drážďany a nepokračují do svých cílových destinací, jako je Berlín, Hamburk, Kiel nebo Flensburg.
Dálkové vlaky Hungaria jedou po dobu stávky také pouze do Drážďan, ve stanici Praha hl.n. je pak nutný přestup do jiné soupravy.
Noční vlaky budou stávkou postiženy už v průběhu noci z 6. na 7. března. Spoj nightjet (Graz – Berlin) je v době stávky zrušen a vlak Canopus (Praha – Zürich) jede pouze na českém území, tedy v úseku Praha – Děčín. Nepojedou také přímé vozy Budapest – Břeclav – Berlin ve vlacích EN 476 (Budapest – Břeclav) + NJ 456 Břeclav – Berlin. Noční vlaky se na koleje vrátí bez omezení znovu v noci z 8. na 9. března.
Všechny vlaky jsou vedeny náhradními soupravami s nižší kapacitou a ve vlacích nejsou řazeny např. restaurační vozy.
Informace o provozu na lince Praha – Děčín – Dresden – Berlin – Hamburg/Kiel/Flensburg najdete zde.

U vlaků Bavorský expres mezi Prahou a Mnichovem, bude nadále zajištěno železniční spojení v úseku Praha – Plzeň – Domažlice, ve stanici Plzeň hlavní nádraží bude nutný přestup do jiné soupravy. V navazujícím úseku Domažlice – Furth im Wald – Regensburg zajistí České dráhy a dopravce die Länderbahn přepravu cestujících náhradní autobusovou dopravou (ve stanici Furth im Wald cestující žádáme o přestup mezi autobusy). V úseku Regensburg – Mnichov již budou v provozu opět vlaky. Stejná opatření platí i pro cesty v opačném směru.
Informace o provozu na trati 180 najdete zde.

Zdroj: ČD, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *