Neznáte ještě Kuchlbauerův pivní svět? Přijeďte do dolnobavorského Abensbergu

V jednom z nejstarších pivovarů na světě se ideálně spojuje bavorská kultura piva s uměním. Pivovar Kuchlbauer v malém bavorském městečku Abensberg se specializuje na pšeničná piva a platí za špičku ve svém oboru. Pivovarské umění však není jediné umění, které vás zde ohromí.

V dolnobavorském Abensbergu se nalézá pozoruhodnost zcela zvláštního druhu: Kuchlbauer’s Bierwelt (Kuchlbauerův pivní svět). Pivovar je architektonický projekt slavného umělce Friedensreicha Hundertwassera, a je tak proveden ve zcela kulatých tvarech a pestrých barvách. Vrcholem v pravém slova smyslu je věž Kuchlbauer Turm, z jejíhož nejvyššího bodu se otevírá nádherný rozhled.

Vnitřní prostory pivovaru lze celkově označit za umělecké dílo, navíc tu lze také mnohé zažít. Potkáte tu kromě jiného trpaslíky kvasnicového piva, pod klenbami Leonarda da Vinci si můžete prohlédnout jeho „Poslední večeři“ a k tomu si navíc poslechnout interpretaci tohoto obrazu. Samozřejmě se dozvíte také vše důležité z oblasti umění vaření piva a máte možnost nahlédnout sládkům při jejich práci přes rameno. Ke konci prohlídky ochutnáte čerstvé kvasnicové pivo a dostanete na památku vysvědčení o znalostech tohoto kvasnicového piva.

V roce 2010 byla v areálu otevřena „Kuchlbauerova věž“, současný symbol abensberského pivovaru, který má za cíl sloužit jako umělecká pocta bavorskému pivu. Za jejím uměleckým ztvárněním stojí světoznámý umělec rakouského původu Friedensreich Hundertwasser, který na projektu pracoval spolu s architektem Peterem Pelikanem.

Od roku 2014 se v sousedství pivovaru nachází další lákadlo: KunstHaus Abensberg. Dům umění je uměleckým dílem sám o sobě. Po vzoru Hundertwasserova díla ho navrhl jeho spolupracovník Peter Pelikan. Ve 12 patrech zde najdete stálou expozici věnovanou slavnému umělci a kino, kde je možné zhlédnout významné i méně známé okamžiky z Rakušanova života. Všude to hýří veselými barvami, přesně tak, jak bychom od Hundertwassera čekali. K vidění jsou i originální grafiky a obrazy či původní architektonické skici.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *