Jednička i Dvojka dostanou nové trasy. Půl roku potrvají pořádné zmatky v centru Plzně

Za necelý měsíc začne tramvajová výluka na jižní straně náměstí a ve Zbrojnické ulici. Na půl roku se musíme připravit i na pořádné zmatky v sadech Pětatřicátníků, na náměstí Republiky a na Anglickém nábřeží. Navíc potrvá rekonstrukce kolejí na Koterovské, takže linky 1 a 2 budou mít se svými pravidelnými trasami málo co společného.

Důvodem tramvajové tratě vedoucí jižní částí náměstí Republiky a Zbrojnickou ulicí je její nevyhovující technický stav. Pět měsíců trvající stavební práce začnou letos v květnu. Investorem je Správa veřejného statku města Plzně (SVSMP).

V části od ulice Bedřicha Smetany do Františkánské ulice na náměstí Republiky budou vyměněny ve 200 metrů dlouhém úseku tramvajové koleje. „Od Františkánské ulice až do Šafaříkových sadů pak proběhne rekonstrukce v celém uličním profilu, kdy kromě kolejí dojde i k výměně všech sítí, tedy vodovodu, plynovodu, kanalizace, veřejného osvětlení. Nové budou chodníky a také celá komunikace,“ uvedl Aleš Tolar. Rekonstrukce si vyžádá dopravní omezení a významně zasáhne do veřejné dopravy.

Podle připraveného harmonogramu by se měla Zbrojnická ulice uzavřít 21. května, akce potrvá do 1. listopadu. Předcházet tomu budou ještě dvě výluky nutné pro vytvoření kolejových spojek, a to 11. 5. až 13. 5 v Palackého ulici a 16. 5. až 21. 5. U Zvonu. Od uzavření Zbrojnické ulice povede trasa tramvajové linky číslo 2 od zastávky Radnice Slovany přes Světovar, náměstí Milady Horákové a dále po standardní trase linky číslo 1 až do provizorní zastávky v Solní ulici. Nově bude zavedena linka ½ v úseku Skvrňany – Bolevec. Linka číslo 4 zůstane beze změn,“ popsal Aleš Tolar.

Zdroj: www.plzen.eu

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *