Je přehlednější a dá vám víc odpovědí. Hejtmanství spustilo nový web Karlovarského kraje

Na první srpnový den spustilo hejtmanství nový web Karlovarského kraje, který vznikl jako odpověď na rostoucí potřeby občanů a návštěvníků kraje a především na základě nevyhovujících pravidel z pohledu bezpečnosti a přístupnosti.

„Již dlouhou dobu jsme cítili, že podoba krajského webu by potřebovala po téměř dvaceti letech zásadní změnu. Nová podoba je nejen velmi příjemná pro uživatele ale také pro publikanty, kteří tvoří jeho obsah. Jsem velmi rád, že jsme dnes nový web spustili a lidé tak mají možnost si jej prohlédnout a vyzkoušet funkčnost. Za jeho zprovozněním stojí obrovské množství práce. Postupně budeme ještě provádět drobné úpravy, které budou vycházet z provozních požadavků,“ uvedl náměstek hejtmana s gescí v oblasti informačních technologií Vojtěch Franta.

Hlavními problémy původního webu, které vedly k rozhodnutí vytvoření nového webu, byly například celková nepřehlednost a přehlcenost informacemi, nefunkční fulltextové vyhledávání, duplicita informací, nepřehlednost navigace, absence dělení obsahu pro různé cílové skupiny, celková nepřehlednost portálu, neintuitivní ovládání, neresponzivní design a další.

Cílem vytvoření a spuštění nového webu je především zlepšení komunikace s občany, návštěvníky a podnikateli, a to prostřednictvím moderního a interaktivního prostředí s důrazem především na schopnost odpovědného zobrazování informací a dodržování standardů uživatelského přístupu, bezpečnost, nové technologie ve vyhledávání, rychlost načítání stránek a plynulou interakci s uživatelem, jedinečnost obsahu, přehlednou strukturu a potřeby úřadu i veřejnosti.
Nový web zpracovala společnost Macron Software spol. s r.o., která byla vybrána prostřednictvím nové metody zadávání a hodnocení veřejných zakázek, jež vychází z mezinárodní metody Best Value Approach. Karlovarský kraj za nový web zaplatil 4 miliony korun, dostupný je na původní adrese https://www.kr-karlovarsky.cz.

Zdroj: Karlovarský kraj

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *